Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Aktualnościwięcej aktualności

Ostatnie posty na forum:

Koronawirus . zamykanie pływalni . - wysłana przez Misza
W sytuacji, gdy na basenie będzie mogło przebywać jednocześnie tylko kilka osób pociąga za sobą realne widmo bankructwa, a pamię...
Automat basenowy - wysłana przez Grzegorz W.
W zależności od przeznaczenia basenu wymagania mogą być zróżnicowane.Dla basenu użytkowanego komercyjnie wiążące będą wymagania ...
wentylacja hali basenowej - wysłana przez Schodyvom
Ale chyba juz znalazlem
Ostatnie komentarze:
 • 2020-06-02 12:06:29 - bastek
  Jak ktoś ma orientację nt. rynku basenowego to wie, że Trzy Fale na skutek zaniedbań wiele lat temu borykał się przez kolejne lata z walką o tą inwestycję. Jak wiadomo [...]
 • 2020-06-01 11:36:46 - pływalnia
  W sumie wytyczne są krótkie i jasne. I chyba jest lepiej, niż się spodziewaliśmy, bo wcześniej mówiło się o 1/3, lub 1/4 obłożenia. Połowa to nadal zbyt mało, żeby w [...]
 • 2020-05-29 17:02:36 - Bartek
  Zamówili, zapłacili i jest zbędne? Nie używali? Kto na coś takiego pozwala? A może kupili nie to co trzeba? Tak czy inaczej "ręce opadywują"

 • Wizualizacja nowej Perły
  Dodaj komentarz
  0
  2014-08-05
  We wrześniu ruszy duża modernizacja Perły
  Nowa wewnętrzna zjeżdżalnia o długości 35-ciu metrów w kształcie półotwartej rury, na której zjazd odbywał się będzie na specjalnych pontonikach, nowa niecka basenowa z hydromasażami, przeszklona Grota Solna z widokiem na basen, dwie wanny jacuzzi z borowiną i solanką, sauna infra-red, nowe zjeżdżalnie dla najmłodszych, taras widokowy z siedziskami w formie trybuny – takie inwestycje zaplanowaliśmy jeszcze w tym roku– informuje dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” Jacek Kania.
   
  Pływalnia "Perła” w Nowinach koło Kielc będzie w tym roku modernizowana.
   
  W ramach modernizacji pływalni „Perła” zabudowane zostaną już wcześniej zadaszone wnęki od strony ulicy Perłowej. Z pozostałą częścią basenu będą one połączone dzięki rozbiórce istniejących ścian. Takie rozwiązanie da możliwość umiejscowienia nowej wanny basenowej z kilkoma hydromasażami.

  Powstanie „Grota Termalna”, która będzie miała charakter rehabilitacyjny i relaksacyjny. Pojawi się także lądowisko, które będzie przeznaczone dla nowej, wewnętrznej zjeżdżalni w formie półotwartej rury, umieszczonej nad małym basenem. Rura będzie miała około 35 metrów długości i będzie zaczynała się na balkonie od strony kawiarni. Zjazd nową zjeżdżalnią będzie odbywał się na specjalnych pontonach i będzie to stanowiło największą atrakcję. Takie rozwiązanie z całą pewnością wyróżni pływalnię „Perła” wśród innych basenów i dzięki temu będzie bardziej atrakcyjna dla klientów, a co za tym idzie, bardziej konkurencyjna – mówi Jacek Kania.

  Kolejną atrakcją, jaka powstanie w ramach inwestycji bez wątpienia będzie „Grota Solna” z widokiem na basen. Zostanie ona umiejscowiona na drugim balkonie widokowym nad dużym basenem. Balkon zostanie zabudowany szkłem oraz odizolowany od ciepła, wilgoci i dźwięku. Będzie to oferta dla tych, którzy nie korzystają z pływalni ale chcą skorzystać z dobroczynnego działania jodu, wydzielającego się z soli, jednocześnie obserwując np. swoje pociechy korzystające z nowej zjeżdżalni.
   
  Atrakcją będzie też dodatkowe jacuzzi z wodą borowinową lub solankową, które zostanie zainstalowane na środku tak zwanej plaży.
   
  GOK „Perła” otrzymał dodatkowe wsparcie finansowe z funduszy unijnych na zakup i montaż na pływalni nowoczesnej sauny „Infra-red”, która będzie nowością na świętokrzyskich basenach. Jej koszt będzie opiewał na kwotę 32 tysiące złotych.
   
  Gminny Ośrodek Kultury „Perła”, złożył wniosek do Lokalnej Grupy Działania Perły Czarnej Nidy o dofinansowanie ze środków z Unii Europejskiej w kwocie ponad 400 tysięcy złotych, na realizację tej inwestycji. Pozostała kwota pochodzi z dotacji przekazanej przez Gminę Sitkówka-Nowiny, która decyzją wójta i Rady Gminy została przyznana dla GOK Perła.
   
  Całkowity koszt łącznie z projektem i sauną "Infra-red" wynosić będzie blisko 1 milion złotych.
  Po złożeniu wniosku o dofinansowanie, GOK Perła w dniu 25 lipca uruchomił procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.
   
  Modernizacja basenu „Perła” rozpocznie się po 15 września a zakończy do 10 listopada. Remont w większości będzie odbywał się przy funkcjonującym obiekcie, natomiast całkowite wyłączenie basenu z użytkowania, najprawdopodobniej nastąpi dopiero w październiku.       
        
  Planowane zakończenie inwestycji przypadnie na obchody 20–lecia „Perły”, które obchodzić będziemy w listopadzie bieżącego roku a na które już teraz serdecznie wszystkich zapraszam – mówi dyrektor ośrodka.
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Te zjeżdżalnie robią wrażenie! Musicie je zobaczyć!
  Nowatorskie zjeżdżalnie wodne stanowią nieodłączny element konkurencyjny parków wodnych, jednak coraz częściej również i pływalnie miejskie inwestują w najnowsze technologie. Dlaczego decydują [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.
  Park Wodny Trzy Fale chce sprzedać w atrakcyjnej cenie nieużywany elektrolizer MZE 1500 produkcji Dinotec - więcej szczegółów