Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - UG Rakoniewice

2023-10-25
Budowa basenu w Rakoniewicach
Od kilku lat gmina Rakoniewice planowała budowę basenu. W końcu udało się uzyskać w tym celu dofinansowanie.

Po ogłoszeniu wyników naboru wniosków o dofinansowanie w ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w Kancelarii Premiera. Gmina Rakoniewice ma otrzymać fundusze na budowę basenu przyszkolnego wraz z kręgielnią oraz infrastrukturą techniczną i komunikacyjną.

To wspaniała informacja dla wszystkich mieszkańców naszej gminy, a szczególnie dla dzieci, bo to przecież dla nich ma powstać przyszkolny basen do nauki pływania w Rakoniewicach – ­cieszy się burmistrz Gerard Tomiak, komentując na gorąco informację o dofinansowaniu tej inwestycji z Rządowego Funduszu „Polski Ład”, Program Inwestycji Strategicznych – 8 Edycja.

Projekt przewiduje powstanie budynku o powierzchni około 1150 m kw. w którym znajdować się będzie niecka basenowa z czterema torami o wymiarach 16,67 x 8,5 m i głębokości od 0,90 m do 1,35 m. Inwestycja przewiduje również budowę kręgielni wyposażoną m.in. zaplecze, siedziska dla graczy i dwa tory.

- Chcemy jak najszybciej ogłosić przetarg i przejść do realizacji tej inwestycji. Jesteśmy gotowi pod względem dokumentacji i gruntu. To duże zadanie, ale nasza gmina jest w dobrej kondycji finansowej. Budowa basenu nie sprawi, że nagle wszystkie inne inwestycje odejdą na dalszy plan. Te zadania, które mamy zaplanowane, będą sukcesywnie realizowane. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać dofinansowanie na budowę basenu. Dzieci z całej gminy w ramach zajęć wychowania fizycznego będą mogły uczyć się pływać.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 13 mln zł. W ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 8 mln zł. W tym roku jeszcze chciałaby ogłosić przetarg na realizację projektu.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: UG Rakoniewice - www.rakoniewice.pl
Przeczytaj także:
„Dofinansowanie na budowę Aquaparku w Stalowej Woli”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3617/dofinansowanie_na_budowe_aquaparku_w_stalowej_woli.html

„Ruszy budowa pływalni „Delfinek” w Grudziądzu” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3614/ruszy_budowa_plywalni_delfinek_w_grudziadzu.html

„Legionella - prawidłowe praktyki dla hoteli i stref basenowych” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3591/legionella_-_prawidlowe_praktyki_dla_hoteli_i_stref_basenowych.html

zamknij

Przeczytaj także

Technologie akrylowe w branży basenowej
Idealna przezroczystość, brak widocznych łączeń oraz możliwość termoformowania, tworzą idealne tworzywo dla najbardziej wymagających projektów. Dzięki takim zastosowaniom, obiekty mogą znacznie wyróżnić się na [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.