Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Foto - MOSiR Żory

2023-10-27
Basen w Żorach-Roju po remoncie
Modernizacja basenu w Żorach-Roju została zakończona. Otwarcie zaplanowano na 28 października. W tym dniu zaplanowano liczne atrakcje dla uczestników otwarcia.

Remont kąpieliska rozpoczął się na początku 2023 roku i po kilku miesiącach prac w końcu zostanie udostępniony mieszkańcom. Z tej okazji MOSiR Żory zorganizował imprezę z okazji Dnia Otwartego Przebudowanego Basenu w Roju. Na ten dzień zaplanowano liczne atrakcje dla przybyłych gości m.in. pokazy ratownictwa wodnego i nurkowania, mecz piłki wodnej, możliwość pilotowania zdalnie sterowanych modeli pływających itp. 

Niecka basenu wykonana jest ze stali nierdzewnej, a jego powierzchnia wynosi 2234,6 m kw. Zakres prac obejmował:
- wymianę niecki basenowej,
- budowę brodzika,
- montaż atrakcji wodnych (zamki wodne, armatki wodne, tunele, dysze wodne),
- montaż zjeżdżalni (czterotorowa, spiralna oraz pontonową),
- montaż pomp ciepła do podgrzewania wody,
- przygotowanie budynków dla ratowników,
- modernizację toalet, przebieralni oraz budynków technicznych,
- renowacje kortów tenisowych i boiska do siatkówki,
- montaż elementów małej infrastruktury.

- Mamy dwie zjeżdżalnie, jedną czterotorową – taką mniejszą i jedną spiralną zjeżdżalnię, też jedną z większych, pontonową. Mamy brodzik dla dzieci, który mamy wydzielony. Mamy też trzy tory pływackie, mamy całą strefę  do pływania, mamy też urządzenie które wytwarza fale, a więc to kolejna atrakcja. I na placu zabaw mamy mnóstwo różnych większych i mniejszych urządzeń – zjeżdżalni, wież, z których będą mogły dzieciaki korzystać. Dodam, że mamy na basenie też taką nowinkę, czyli pompy ciepła, czyli jesteśmy w stanie – nie oczywiści teraz – ale w chłodniejsze dni, kiedy nam się pogoda zmieni, troszeczkę podgrzać tą wodę, żeby nie robić przestojów, żeby ta woda była cały czas komfortowa.

Koszt realizacji projektu wyniósł 43 080 363,07 zł. Miasto Żory w otrzymało dofinansowanie w wysokości 12 364 153,34, w tym 10 915 177,10 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz 1 448 976,24 zł z budżetu państwa.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: MOSiR Żory - www.mosir.zory.pl
Przeczytaj także:
„Otwarcie basenu pływackiego w Lublinie”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3619/otwarcie_basenu_plywackiego_w_lublinie.html

„Budowa basenu w Rakoniewicach” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3618/budowa_basenu_w_rakoniewicach.html

„W Piotrkowie Trybunalskim powstaną baseny letnie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3613/w_piotrkowie_trybunalskim_powstana_baseny_letnie.html

zamknij

Przeczytaj także

Przebudowa pływalni w Brzesku
Kryta pływalnia w Brzesku działa od 20 lat. Miasto próbowało już wcześniej podjąć się modernizacji obiektu, ale jej koszt przekraczał budżet gminy. W końcu udało się pozyskać dofinansowanie. Przez 20 lat [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.