Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności

Zrujnowane kąpielisko Gontynka

2014-08-12
Gontynka czeka na Aquapark

Szczecin do budowy Aquaparku na byłym kąpielisku Gontynka przymierza się od wielu lat a budowę obiecywało już kilku prezydentów. Na początku 2012 roku miasto ogłosiło, że na budowę nowej Gontynki gotowe jest wydać 200 mln zł. Od ubiegłego roku inwestycja leży w gestii Piotra Mynca- zastępcy prezydenta Szczecina, który informuje że budowa Aquaparku została wpisana do Programu Szczecin 2020.

Jak twierdzi wiceprezydent, inwestor poszukuje obecnie nowej, odpowiedniej formuły realizacji przedsięwzięcia, ponieważ wcześniej zakładane modele były zbyt kosztowne. Dlatego pod koniec maja wyłoniono w trybie dialogu konkurencyjnego doradcę miasta, który przygotowuje analizę wskazującą optymalny dla budżetu model finansowo-prawny, a także mechanizm programowania obiektu z punktu widzenia komercjalizacji i rentowności eksploatacji. Doradca przygotuje także procedury wyłonienia partnera finansowego i wdrożenie przyjętego modelu z wybranym podmiotem.


zamknij

Przeczytaj także

Interbad 2022 - efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój
Tegoroczne targi Interbad skupią się na rozwiązaniach proekologiczno-ekonomicznych wynikających kryzysu energetycznego i ciągłych podwyżek cen prądu. Baseny, sauny stały się integralną częścią codziennego życia, a [...]

zamknij

Polecamy firmy

PartnerzyCopyrigth Basenprof © 2012-2023. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.