Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Zrujnowane kąpielisko Gontynka

2014-08-12
Gontynka czeka na Aquapark

Szczecin do budowy Aquaparku na byłym kąpielisku Gontynka przymierza się od wielu lat a budowę obiecywało już kilku prezydentów. Na początku 2012 roku miasto ogłosiło, że na budowę nowej Gontynki gotowe jest wydać 200 mln zł. Od ubiegłego roku inwestycja leży w gestii Piotra Mynca- zastępcy prezydenta Szczecina, który informuje że budowa Aquaparku została wpisana do Programu Szczecin 2020.

Jak twierdzi wiceprezydent, inwestor poszukuje obecnie nowej, odpowiedniej formuły realizacji przedsięwzięcia, ponieważ wcześniej zakładane modele były zbyt kosztowne. Dlatego pod koniec maja wyłoniono w trybie dialogu konkurencyjnego doradcę miasta, który przygotowuje analizę wskazującą optymalny dla budżetu model finansowo-prawny, a także mechanizm programowania obiektu z punktu widzenia komercjalizacji i rentowności eksploatacji. Doradca przygotuje także procedury wyłonienia partnera finansowego i wdrożenie przyjętego modelu z wybranym podmiotem.


zamknij

Przeczytaj także

Postęp prac w Strzelcach Opolskich
Basen letni w Strzelcach Opolskich przechodzi przebudowę. Na placu budowy są widoczne postępy prac. Basen letni w Strzelcach Opolskich po kilkudziesięciu latach funkcjonowania wymagał remontu. Przez te lata dokonywano [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.