Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - Fabryka Wody

2024-05-09
Otwarcie Fabryki Wody
1 czerwca nastąpi oficjalne otwarcie Fabryki Wody w Szczecinie. Prócz basenów, na użytkowników czekają również inne atrakcje.

Budowa Fabryki Wody trwała od 2019 roku. Powstała w miejscu po dawnym kąpielisku Gontynka. Po kilku latach prac obiekt w końcu zostanie otwarty dla mieszkańców, o czym poinformował prezydent Szczecina na pierwszej sesji rady miasta nowej kadencji.

Szczecin doczekał się. - Mogę to już ogłosić, Fabryka Wody zostanie otwarta 1 czerwca - powiedział we wtorek prezydent Piotr Krzystek na pierwszej sesji rady miasta nowej kadencji.

Fabryka Wody to największa inwestycja na Pomorzu. Obiekt składa się z dwóch części: rekreacyjnej i edukatorium oraz strefy zewnętrznej o łącznej powierzchni użytkowej 25000 m kw.

W części edukacyjnej zobaczyć będzie można wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na cywilizację oraz nasze życie. Dodatkiem będzie laboratorium, w którym będą odbywać się zajęcia.

Część rekreacyjna będzie strefą, w której zainstalowano 17 niecek o łącznej powierzchni lustra wody 2400 m kw i 11 zjeżdżalni, których łączna długość wynosi ok. 500 m. Dodatkowo powstało Saunarium, które obecnie jest uważane za największe w Polsce. W strefie tej do dyspozycji użytkowników będzie 16 saun. Każda z nich została zaprojektowana w innych stylu.

Prócz technologii basenowych na użytkowników będą czekać również atrakcje takie jak:
- kręgielnia,
- stoły bilardowe,
- ścianka wspinaczkowa o wysokości 13 m,
- siłownia,
- korty do squasha,
- największy na świecie model cząsteczki wody,
- lodowisko,
- boisko do siatkówki plażowej,
- zewnętrzna strefa basenowa z atrakcjami wodnymi.

Projekt Fabryki Wody został wykonany przez biuro projektowe TKHolding Truszczyński Kobierzewski Sp. z o.o., a za jego wykonanie odpowiedzialne jest konsorcjum firm: Alstal Grupa Budowlana Sp. z o.o. sp.k oraz Alstal Real Estate Sp. z o.o.

Koszt inwestycji to ok. 350 mln zł.
Autor: Natalia Nowacka - portal Basenprof
Materiały: UM Szczecin - www.szczecin.eu/pl
Przeczytaj także:
„III Maraton Pływacki - „Noc jest z nami”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3730/iii_maraton_plywacki_-_noc_jest_z_nami.html

„Otwarcie Biłgorajskiej Pływalni” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3729/otwarcie_bilgorajskiej_plywalni.html

„Postępy prac przy budowie Aquaparku” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3728/postepy_prac_przy_budowie_aquaparku.html

zamknij

Przeczytaj także

WATERMANIA - korzyści z wynajmu toru przeszkód w czasie wakacji - FILM
Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi okazja do przyciągnięcia większej ilości klientów na pływalnie. Niestety konkurencja jest coraz większa, bo coraz więcej gmin posiada już infrastrukturę basenową. Latem pływalnie [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.