Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Gdańsk

2024-06-10
Basen we Wrzeszczu już w 2026r.
Pod koniec 2026 roku marzenie mieszkańców Gdańska - Wrzeszcza się spełni i będą mogli popływać kraulem bądź motylkiem, niemalże w samym sercu swojej dzielnicy.

W rejonie ul. Kościuszki i al. Legionów, obok Szkoły Podstawowej nr 49, jesienią 2026 roku -jak zadeklarował Andrzej Bojanowski, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich - wybudowana zostanie nowoczesna pływalnia. Obiekt będzie pełnił również dodatkowe funkcje, znajdziemy w nim SPA, oraz liczne pomieszczenia, które będą służyć jako gabinety rehabilitacyjne, lekarskie bądź pomieszczenia biurowe.


Foto - Międzynarodowe Targi Gdańskie

Pozwolenie na budowę w połowie roku, potem wybór wykonawcy i rozpoczęcie prac pod koniec roku – taki jest harmonogram budowy basenu we Wrzeszczu. Gotowy jest już, projekt nowoczesnego kompleksu.

Budynek miejskiej pływalni składać się będzie z jednej kondygnacji podziemnej i trzech nadziemnych. Jego wysokość to 20m, a powierzchnia użytkowa 6650 m kw.

Ile basenów na nowej pływalni? 3 – kondygnacyjny budynek basenu dysponował będzie:
  • 25 – metrowym, 6 – torowym basenem sportowym z ruchomym dnem
  • Basenem do nauki pływania 6 x 10 m z ruchomym dnem o głębokości d o3,4 m i atrakcjami multimedialnymi
  • Powiązaną z basenem strefa SPA z saunarium (6 saun) z dodatkowymi atrakcjami, w tym trzema wannami z hydromasażem i gabinetami masażu (5-7 pomieszczeń)
  • Dostępną od al. Legionów restauracją
  • Trzema kondygnacjami usługowymi o funkcji rehabilitacyjnej ( gabinety lekarskie) lub biurowe o łącznej powierzchni 1500 mkw
  • Wielofunkcyjną salą dydaktyczno- konferencyjną
  • Podziemnym parkingiem na ok 100 aut

Inwestycja ma pochłonąć 77 mln złotych. Za realizacje inwestycji odpowiada spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie.

Inwestor planuje wkrótce złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, tak, aby zielone światło do realizacji otrzymać do końca czerwca br. Nowym obiektem ma zarządzać prywatny operator, który został wybrany w konkursie. W tej procedurze uczestniczyły dwie firmy:
Pływak oraz Aquastacja. Komisja konkursowa do dalszych negocjacji wybrała firmę Pływak, która zarządza obecnie pływalnią w szkole w dzielnicy Kokoszki.

Na sesji 6 czerwca radni zajmowali się uchwałą dotyczącą dokapitalizowania spółki MTG kwotą blisko 8,8 mln złotych w tym roku, a także określonymi kwotami na kolejne lata, do roku 2040. W sumie przez 16 lat Miasto przeznaczy ponad 55,7 mln złoty na dokapitalizowanie MTG. Spółka bowiem na realizacje inwestycji musi zaciągnąć kredyt.

Dokapitalizowania są związane z prognozowaną spłatą rat kapitałowych zaciągniętych na tą inwestycję, W przeciwnym razie trzeba by wyłożyć 54mln złotych już w tym i w przyszłym roku – zwracał uwagę prezes spółki MTG – Andrzej Bojanowski. Pieniądze z dekapitalizowania zostaną wykorzystane na budowę części basenowej oraz parkingu podziemnego. Nie zostaną wydane na budowę komercyjnej części planowanego budynku.
Autor: Katarzyna Olszak - portal Basenprof
Materiały: UM Gdańsk - www.gdansk.pl
Przeczytaj także:
„Warbud zmodernizuje Aquapark w Polkowicach”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/3522/warbud_zmodernizuje_aquapark_w_polkowicach.html

„Wrocławski Park Wodny rusza z kolejną inwestycją” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3520/wroclawski_park_wodny_rusza_z_kolejna_inwestycja.html

„II Maraton Pływacki - „Noc jest z nami” - www.basenprof.pl/coslychac/3521/ii_maraton_plywacki_-_noc_jest_z_nami.html

zamknij

Przeczytaj także

Audyt bezpieczeństwa na przykładzie parku wodnego - cz. 1
Artykuł prezentuje analizę procesu wdrażania dokumentu nazywanego przez środowisko audytem bezpieczeństwa, ekspertyzą, opinią lub analizą zagrożeń. Każde z tych opracowań może być zarówno bardzo przydatnym jak też [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.