Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Foto - UM Lublin

2015-09-08
Konrad Czerniak twarzą Aqua Lublin
Konrad Czerniak, trzykrotny medalista Mistrzostw Świata w pływaniu, dwukrotny mistrz Europy, wielokrotny rekordzista Polski i medalista Mistrzostw Polski spotkał się w środę 2 września br. z uczniami Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie. Podczas swojej wizyty sportowiec promował powstającą w Lublinie w porozumieniu z AZS UMCS Lublin Akademię Konrada Czerniaka i zachęcał do korzystania z AQUA LUBLIN - zespołu krytych pływalni przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie. Spotkanie było doskonałą okazją do zadania pytań oraz do zdobycia autografu mistrza.

Akademia Pływania Konrada Czerniaka będzie prowadzona w nowoczesnym, otwartym już za miesiąc obiekcie AQUA LUBLIN przez AZS UMCS Lublin. Projekt stwarza doskonałe warunki do aktywizowania i promocji zdrowego trybu życia oraz kształtowania właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży. Ma także na celu szkolenie dzieci i młodzieży pod kątem wyczynowego uprawiania sportu.

W trakcie spotkania Konrad Czerniak w obecności Prezydenta Miasta Krzysztofa Żuka oraz przedstawicieli Zarządu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” podpisał list intencyjny, dotyczący wykorzystania swojego wizerunku, jako elementu promującego nową pływalnię przy Al. Zygmuntowskich.

Możliwości wykorzystania obiektu AQUA LUBLIN:
•  10-torowy basen będzie obiektem na którym będą mogły się odbywać międzynarodowe zawody pływackie o charakterze mistrzowskim FINA (Światowa Federacja Pływacka) i LEN (Europejska Federacja Pływacka)
•  zawody krajowe o charakterze mistrzowskim Polskiego Związku Pływackiego,
•  szkolenie centralne w postaci Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego,
•  szkolenie kadry narodowej,
•  szkolenie klubowe i współzawodnictwo młodzieży uzdolnionej sportowo,
•  na co dzień bezpłatnie w ramach zakupionych przez Gminę Lublin jednostek czasowych (10.000 torogodzin na basenie Olimpijskim i 1600 jednostek basenowych ) będą trenować:
•  kluby,
•  nowo powstała pływacka licealna Szkoła Mistrzostwa Sportowego,
•  zawodnicy w ramach lubelskiego Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego.
•  podział pływalni olimpijskiej na krótką 25 metrową pozwoli na jej udostępnienie uczniom szkół lubelskich nie posiadających własnych pływalni na przeprowadzanie zajęć wf.
Materiały: UM Lublin

zamknij

Przeczytaj także

Porcelana SeraPool na każdą porę, na każdy basen
Porcelana w warunkach górskich i -25°C? Czemu nie? ^^1686_1   Marka SeraPool istnieje na rynku eropejskim od 1987 roku. Jest unikatowa w skali światowej [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.