Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Spotkanie z radnymi - foto UM w Łodzi

2015-10-05
Łódzka Fala zamierza zainwestować w baseny termalne
O osiągnięciach Aquaparku Fala oraz o tym, co jest potrzebne żeby spółka się rozwijała rozmawiali radni z Komisji Rozwoju i Działalności Gospodarczej przy Urzędzie Miejskim w Łodzi. Prezes zarządu Aqua Park Łódź Sp. z o.o. podkreślił, że łódzki obiekt jest jednym z najbardziej rentownych kompleksów tego typu w Polsce.

- W zakresie rentowności sprzedaży netto za rok ubiegły osiągnęliśmy 39%, to jest 10 punktów więcej niż w roku poprzednim. To oznacza, że z każdej złotówki naszego przychodu generujemy 39 grosze zysku na poziomie operacyjnym. Spółka rozwija się dynamicznie, w ciągu trzech ostatnich lat jej przychody wzrosły o 50%. Staliśmy się prawdopodobnie jednym z najbardziej zyskownych przedsiębiorstw tej branży w Polsce – podkreślał na spotkaniu z radnymi Bartosz Rola, prezes zarządu Fali.

Prezes Rola powiedział, że ważny etap restrukturyzacji w zasadniczej części Aquaparku został zakończony. Zarząd pracuje obecnie nad wydatkowaniem wypracowanych środków na inwestycje. Ostatnio wybudowano rampę dojazdową do poziomu -1, planowany jeszcze w tym roku jest przetarg na budowę basenów – krytego oraz zewnętrznego rekreacyjnego.

Na terenie obiektu ma powstać także największy w Polsce kompleks saun. W 2018 roku zakończy się etap rozbudowy części zewnętrznej Aquaparku. Prezes Fali zapowiedział, że wkrótce baseny w obiekcie napełnią się wodą termalną, która ogrzeje kompleks. Ze źródeł będzie korzystał także ogród zoologiczny.

Koszt tego projektu to ok. 8,5 mln zł. W przyszłym roku Aquapark Fala chce zlecić badania geologiczne dotyczące możliwości pozyskania wód termalnych. Mają to być wody z okresu górnej kredy, znajdujące się na głębokości od 800 do 1000 metrów pod ziemią. Z przybliżonego obszaru wód korzystają już uniejowskie Termy a wkrótce będą korzystać także termy przy Stawach Jana.

Plany zakładają, ze łódzkie termy mogłyby działać już w 2017r. Najpierw jednak obecny obiekt musi przejść gruntowną przebudowę np. technologii wodnej, która nie jest przystosowana do zasolonych wód termalnych.

Fala ma też inne ambitne projekty – do końca 2017 r. chce korzystać z własnego źródła energii wytwarzanego z gazu ziemnego a nadwyżki zamierza sprzedawać na zewnątrz.

Proces odbywać się będzie na zasadzie kogeneracji, czyli jednoczesnej produkcji energii elektrycznej i ciepła (podobnie działa już np. wrocławski Aquapark). Szacunkowy koszt tej inwestycji to kwota od 2,1 do 2,5 mln zł, którą to Fala zamierza pokryć ze środków własnych.

Przyszłość to jedno, ale już teraz Aquapark przechodzi kolejne mniejsze modernizacje. Właśnie zostały otwarte nowe sauny z zupełnie nową aranżacją wnętrz. W saunowym kompleksie przybyło też szafek. Za chwilę oddana do użytku zostanie wyremontowana restauracja a w holu na użytkowników czekać będą nowe szatnie.

Jak wspomnieliśmy, w pierwszej połowie przyszłego roku Fala zacznie się też rozbudowywać. Planowane jest wybudowanie 25-metrowego basenu sportowego oraz jednego z największych w kraju saunarium, w którego skład ma wejść aż 15 saun i trzy baseny. Koszt inwestycji szacuje się na ponad 16 mln zł.

zamknij

Przeczytaj także

Solarne moduły hybrydowe: prąd i ciepła woda z jednego źródła
Solarne moduły hybrydowe to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie potrzebne są duże ilości ciepłej wody jak baseny, splash parki czy też wodne place zabaw. Sprawdź, co warto wiedzieć o PVT. Energię [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.