Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


















Nowe zjeżdżalnie w Parku Wopdnym w Krakowie - foto www.ParkWodny.pl

2015-11-07
Kraków zakończył wymianę zjeżdżalni
Krakowski Park Wodny to obiekt, który od 2000 r. zapewnia świetną zabawę i doskonały wypoczynek zarówno mieszkańcom Małopolski jak i turystom odwiedzającym Kraków. W okresie tych 15 lat Park Wodny odwiedziło blisko 10 milionów osób.

Obiekt jest nieustannie modernizowany, a co roku oferta hali basenowej uzupełniana jest o nową atrakcję. W tym roku przeprowadzona została największa z inwestycji modernizacyjnych w historii Parku Wodnego. To gruntowna przebudowa wszystkich zjeżdżalni zewnętrznych. Właśnie został zakończony drugi i zarazem ostatni etap prac i zostały udostępnione kolejne dwie, całkiem nowe zjeżdżalnie zewnętrzne. Do uruchomionych wcześniej zjeżdżalni pontonowej KONGO i ekstremalnie szybkiej NITRO dołączyła multimedialna TWISTER i ognista SPEED FIRE. To już komplet 4 nowych zjeżdżalni zewnętrznych. Różny stopień trudności oraz charakter poszczególnych zjeżdżalni zapewnią doskonałą zabawę i odpowiednią dawkę adrenaliny wszystkim amatorom wodnych zjazdów.

KONGO
to zjeżdżalnia pontonowa o długości 165 metrów powiązana tematycznie z klimatem dżungli. Tropikalny klimat tworzą: kolorystyka zjeżdżalni, elementy w kształcie tropikalnych liści, jak również imitowane odgłosy egzotycznych ptaków i zwierząt. Zjazd rurą zapewnia wrażenie pontonowego spływu rzeką w dżungli. Pontony 1 lub 2 osobowe. Zjeżdżalnia dostępna od 10 roku życia o niskim poziomie trudności; od 6 roku życia możliwość zjazdu z pełnoletnim opiekunem w pontonie dwuosobowym.

NITRO to ekstremalnie szybka zjeżdżalnia o długości 106 metrów szczególnie polecana amatorom wysokich prędkości zjazdów. Charakter tej najbardziej stromej zjeżdżalni nawiązuje do rajdów samochodowych, co dodatkowo wzmocnione jest możliwością uruchomienia przy starcie wibrującego podestu startowego. Zapewnia wysoką dawkę adrenaliny.
Zjeżdżalnia dostępna od 14 roku życia o wysokim poziomie trudności.

TWISTER to kręta zjeżdżalnia o długości 132 metrów naszpikowana efektami multimedialnymi. Wyposażona m.in. w efekt Big-Flash powodujący uczucie chwilowej dezorientacji w przestrzeni czy efekt Gwiezdne Niebo imitujący rozbłyskujące gwiazdami niebo. Przed startem możliwy jest wybór programu dźwiękowego zjazdu m.in. burzy z piorunami czy tunelu strachów co dostarcza niepowtarzalnych emocji.
Zjeżdżalnia dostępna od 10 roku życia o średnim poziomie trudności.

SPEED FIRE - to zjeżdżalnia o długości 155 m dla fanów zarówno efektów multimedialnych, jak również emocji związanych z dużą prędkością zjazdu. Cechą wyróżniającą atrakcję jest zwężenie, a zarazem przejście z części multimedialnej do strefy o zwiększonej prędkości zjazdu, co sygnalizowane jest również odgłosami wprost z toru wyścigowego.
Zjeżdżalnia dostępna od 12 roku życia o wysokim poziomie trudności.

Krakowski Park Wodny to obiekt, który łączy w sobie wszystko to, co jest charakterystyczne dla zdrowego stylu życia oraz świetną zabawę dla osób w każdym wieku i o każdej porze roku. Znajduje się tutaj największa w Polsce hala basenowa z kompleksem trzech ogromnych niecek wodnych i lądowisk o łącznej powierzchni ponad 2000 m² z mnóstwem atrakcji wodnych z pełną gamą atrakcji takich jak: bicze wodne, stacje hydromasaży dennych oraz bocznych, leżanki z hydromasażami, Rwąca Rzeka, Tęczowa Ścieżka, ścianki wspinaczkowe, miejsca do sportów wodnych (siatkówka, koszykówka, piłka wodna), tory do pływania. W strefie dla Najmłodszych znajduje się brodzik Wyspą Piratów i trzema małymi zjeżdżalniami oraz Tęczową Zjeżdżalnią. Zjeżdżalnie są zróżnicowane wiekowo i stopniowane pod względem trudności. Do dyspozycji jest też rodzinna zjeżdżalnia o nazwie Aligator, ulubiona nie tylko przez najmłodszych. Doskonały relaks zapewnią nam: jacuzzi z wodą solankową oraz zespół saunowy (2 sauny suche, sauna solna, łaźnia parowa oraz studnia lodowa). Atutem hali basenowej Parku Wodnego w Krakowie jest technologia oczyszczania wody polegająca w 100% na ozonowaniu. Przyjemność pobytu gwarantuje śródziemnomorska temperatura wody oscylująca wokół 2930ºC. Głębokość wody w brodziku dla Dzieci nie przekracza 0,6 metra. Spragnieni kąpieli słonecznych, w sezonie letnim mogą udać się na Plażę Aquapark, która jest wydzielonym terenem na świeżym powietrzu, bezpośrednio połączonym z budynkiem Parku Wodnego. Znajdą tam brodzik, urokliwe wodne kaskady, orzeźwiającą zieleń, wygodne leżaki, a przede wszystkim… wytchnienie od zgiełku miasta.   Wizyta w Parku Wodnym niesie ze sobą przyjemność pływania, radość z wodnych zabaw i odprężenie dla organizmu. 
Materiały: www.ParkWodny.pl
Przeczytaj także: „Nowe zjeżdżalnie w Parku Wodnym w Krakowie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/800/nowe_zjezdzalnie_w_parku_wodnym_w_krakowie.html

zamknij

Przeczytaj także

Stawki VAT a nauka pływania
W miniony piątek Naczelny Sąd Administracyjny rozpatrzył sprawę sporną pomiędzy Urzędem Skarbowym a przedsiębiorstwem prowadzącym lekcje nauki pływania na jednym z publicznych basenów. Sprawa dotyczy prośby prowadzącej [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury Basenowej



Copyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.