Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Aktualnościwięcej aktualności


Logo szczecińskiego Aquaparku - foto fabrykawody.eu

2016-03-17
Aquapark w Szczecinie ma nazwę i logo
Powraca temat budowy Aquaparku w Szczecinie. Jak widać, prace nad koncepcją i przygotowaniem inwestycji cały czas trwają i obiekt ma już od kilku dni logo oraz nazwę „Fabryka Wody”. Obecnie budowana jest strona www, więc już niedługo szczecinianie będą mogli śledzić postępy działań miasta w kierunku powstania dawno wyczekiwanego wodnego parku.

Jak wspominaliśmy w poprzednich artykułach, Aquapark ma powstać w miejscu starego nieczynnego basenu odkrytego Gontynka. Według wstępnych planów inwestycja ma się zakończyć w 2020r. a jej koszt szacuje się na około 100 mln zł. Jeszcze w tym roku ma być gotowa koncepcja i ogłoszony konkurs na projekt architektoniczny, który potrwa do 2018r. Po wybraniu zwycięskiego projektu przyjdzie czas na wyłonienie wykonawcy.

Jak planują władze Szczecina, inwestycja oprócz samego Aquaparku obejmie także otwartą przestrzeń rekreacyjną z basenami zewnętrznymi i miejscami wypoczynku, ścieżki edukacyjne, laboratoria dla uczniów oraz przestrzeń wystawienniczą.
Autor: DiS – portal Basenprof
Przeczytaj także:
„Nowa koncepcja szczecińskiej Gontynki”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/830/nowa_koncepcja_szczecinskiej_gontynki.html

„Gontynka czeka na Aquapark” - www.basenprof.pl/aktualnosci/364/gontynka_czeka_na_aquapark.html

„Aquapark w Szczecinie: setki tysięcy zł wydane na próżno” - www.basenprof.pl/aktualnosci/606/aquapark_w_szczecinie_setki_tysiecy_zl_wydane_na_prozno.html

zamknij

Przeczytaj także

Jakie korzyści dają nowoczesne technologie w maszynach czyszczących?
Nowe technologie rewolucjonizują sferę utrzymania czystości. Profesjonalne roboty sprzątające nie tylko automatyzują i ułatwiają realizację procesów sprzątających. W czasach ogromnej rotacji pracowników [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.