Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Wodne place zabaw - Firma Mazur

2017-02-13
Pierwsza w Polsce fabryka wodnych zjeżdżalni L-RTM
Na początku lutego br. prezes zarządu Firmy Mazur Sp. z o.o. Piotr Mazur podpisał z reprezentantami Gminy Dębica z-cą wójta Markiem Mikrutem i insp. Bogusławem Wierciochem akt notarialny na kupno działki położonej w Podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Pustkowie – Strachowie. To tam na pow. 1,20 ha Firma Mazur wybuduje fabrykę o wielkości 2150 m2. W Pustkowie powstawać będą nowoczesne formy zjeżdżalni m.in. dla pływalni i Aquaparków w innowacyjnej technologii L-RTM.

Główną zaletą zjeżdżalni wykonanych w technologii L-RTM jest ich obustronnie gładka powierzchnia. Metoda L-RTM pozwala na redukcję emisji styrenu co znacznie wpływa na poprawę wytrzymałości produktu a zarazem wydłuża czas jego eksploatacji.

Obecnie Firma Mazur jest w trakcie przygotowania specyfikacji na potrzeby przetargu na budowę fabryki, który najprawdopodobniej zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. Budowa ma się rozpocząć w pierwszym półroczu 2017r. a zakończyć wiosną roku następnego. Szacowany koszt inwestycji to 11 mln zł.

Przedstawiciele gminy nie kryli radości, że udało im się pozyskać inwestora z tak dużym doświadczeniem i dorobkiem, który stworzy kilkadziesiąt miejsc pracy dla mieszkańców regionu.

Firma Mazur założona została w 1989 roku przez Piotra Mazura. Zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem elementów wyposażenia oraz atrakcji wodnych dla Aquaparków, placów zabaw, basenów publicznych, prywatnych i hotelowych oraz obiektów przemysłowych. 25-letnie doświadczenie zebrane zostało na ponad 450 realizacjach w 25 krajach na całym świecie. Obecnie obok zjeżdżalni i atrakcji wodnych firma w swojej ofercie posiada także cieszące się dużą popularnością wśród inwestorów samorządowych modułowe wodne place zabaw, autorski projekt ruchomego dna basenowego (pierwszy w Polsce projekt ruchomego dna powstał na basenie rehabilitacyjnym przy szpitalu w Białogardzie) a także innowacyjny system uzdatniania wody basenowej DAISY (kilkanaście realizacji w kraju w tym największa w Parku Wodnym Koszalin) .

Spółka stale podnosząc swoje standardy stała się laureatem wielu nagród. Niektóre z wyróżnień to Certyfikat Produkt na Medal, Złoty Laur Innowacyjności, European Medal czy Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji. Główną siedzibą przedsiębiorstwa jest Bytom.

Więcej o ofercie Firmy Mazur: www.firmamazur.pl
Przeczytaj także: „Technologia LRTM – lepsza jakość zjeżdżalni” - www.basenprof.pl/artykuly/909/technologia_lrtm_lepsza_jakosc_zjezdzalni.html

zamknij

Przeczytaj także

W Bezrzeczu ma powstać pływalnia
W Bezrzeczu ma powstać pływalnia. Budowę obiektu zaplanowano na rogu ulic Górnej i Miodowej nieopodal nowego Orlika. Umowa z wykonawcą została już podpisana. W kwietniu 2024 roku w Urzędzie Gmina Dobra podpisano [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.