Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Konserwacja zjeżdżalni

2014-01-22
Bezpieczeństwo i trwałość zjeżdżalni tylko dzięki regularnej konserwacji
Zjeżdżalnie wodne są niewątpliwie największą atrakcją aquaparków. Żadne inne atrakcje wodne nie cieszą się taką popularnością wśród użytkowników. Zazwyczaj oblegane - zwłaszcza przez dzieci, cieszą oko inwestorów generując zyski dla obiektu.

Aby jednak nie był to stan krótkotrwały, operator musi dbać o stan techniczny zjeżdżalni i pamiętać o jej właściwej konserwacji oraz serwisowaniu. Warto mieć to na uwadze, gdyż właściwe użytkowanie i dbanie o stan techniczny zjeżdżalni przedłuży jej żywotność i zniweluje koszty, które trzeba by ponieść w związku z wykonaniem większych napraw.

Obiekty wyposażone w zjeżdżalnie wodne powinny, a wręcz są zobowiązane dokonywać codziennego przeglądu stanu zjeżdżalni w zakresie kontroli powierzchni ślizgu, sprawdzenia połączeń w celu wykrycia możliwych pęknięć lub ubytków, wykrywania wizualnych zmian o charakterze chemicznym, sprawdzania stabilności konstrukcji w czasie eksploatacji oraz kontroli zużycia, a wszelkie usterki usuwać na bieżąco zgłaszając się do producenta zjeżdżalni.

O wszystkie wymienione wyżej czynniki należy zadbać we własnym zakresie, podczas codziennego użytkowania, natomiast w trosce o bezpieczeństwo klientów zarządcy pływalni powinni zlecać przeglądy okresowo. Zalecane jest wykonywanie przeglądów 2 razy w roku dla zjeżdżalni użytkowanych sezonowo (baseny i kąpieliska otwarte), oraz raz na rok dla zjeżdżalni znajdujących się na obiektach zamkniętych.

Odpowiednio wcześnie zlecony serwis pozwoli, w razie stwierdzenia uszkodzeń lub zagrożeń dla bezpieczeństwa użytkowników, przygotować się zarówno finansowo, jak i organizacyjnie do większych napraw.

Tutaj właśnie firma Pol-Glass wychodzi na przeciw swoim klientom i prowadzi ich od etapu projektowania, poprzez budowę oraz serwisowanie zjeżdżalni po ich montażu. Mając na uwadze fakt, jak ważnym czynnikiem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa użytkowników obiektu, pragniemy zaoferować profesjonalną ocenę stanu technicznego zjeżdżalni wodnych. Nasi profesjonaliści zadbają także o regularne usuwanie wszelkich ubytków, zapewniając tym samym maksymalny komfort użytkowania ślizgów.

W naszej ofercie znajdą Państwo podstawowy oraz rozszerzony przegląd zjeżdżalni wodnych.

Przegląd podstawowy obejmuje:
• wizualny przegląd stalowej konstrukcji wsporczej,
• sprawdzenie stanu wszystkich połączeń śrubowych i ewentualną ich regulację,
• ocenę stanu powłok malarskich,
• przegląd wszystkich elementów ślizgu zjeżdżalni pod kątem uszkodzeń mechanicznych oraz szczelności,
• usunięcie ewentualnych nieszczelności ślizgu i uzupełnienie połączeń,
• naprawę drobnych uszkodzeń ślizgu (takich jak odpryski, pęknięcia, drobne zarysowania),
• kontrolę systemu sygnalizacji start-stop,
• sporządzenie protokołu z przeglądu dopuszczającego zjeżdżalnię do użytku.

Przegląd rozszerzony (zalecany przy zjeżdżalniach użytkowanych powyżej 5 lat) obejmuje wszystkie prace wymienione w przeglądzie podstawowym oraz wykonanie polerowania i woskowania całej długości ślizgu zjeżdżalni wodnej.

Zarządcy, których nie stać na wysokobudżetowe modernizacje zjeżdżalni i którzy nie mogą pozwolić sobie na wyłączenie zjeżdżalni z użytku obiektu, z pewnością docenią jak ważnym elementem eksploatacji zjeżdżalni jest jej regularna konserwacja.
Autor: Karolina Woźnicka, Specjalista ds. Sprzedaży w Pol-Glass s.j.
Przeczytaj także: "Korki do zjeżdżalni wodnych zapobiegają utracie ciepła na obiekcie" - www.basenprof.pl/artykuly/110/korki_do_zjezdzalni_wodnych_zapobiegaja_utracie_ciepla_na_obiekcie.html

zamknij

Przeczytaj także

Czy baseny stalowe sprawdzą się w roli basenów publicznych?
Baseny publiczne najczęściej przyjmują formę rozbudowanego kąpieliska, w którym znajduje się kilka niecek basenowych wyposażonych w różnorodne atrakcje wodne. Wielkość, kształt i głębokość niecek są [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.