Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-05-18 08:17:57 - Bartek
  No i wszystko jasne :-)
 • 2022-05-17 20:27:11 - Łukasz
  Okazało się że czujnik jest uszkodzony i PH jest ok.7.5 także pytanie nieaktualne..
 • 2022-05-16 08:08:40 - Łukasz
  Mam basen ogrodowy 35m3, z filtrem piaskowym i ozonatorem. W zasadzie od początku ozonowania mam problem ze zbyt niskim ph, przez chwilę było ok, ale ostatnio znow spadło i to [...]

 • Kolorowa fuga epoksydowa Schonox cf
  Dodaj komentarz
  2
  2013-08-02
  Basen na lata? SCHÖNOX POOL LINE
  W obecnych czasach nie możemy już mówić o pojedynczych produktach, bo w rzeczywistości zajmujemy się kompleksowo całym ich systemem. Temat na dziś to system basenowy i śmiało postawiona teza: Basen - na lata!

  Lśniący wygląd, poprawność oraz dokładność wykonania a przede wszystkim absolutna higiena. Każdy idealny basen powinien tak wyglądać i to niezależnie czy jest basenem w obiekcie użyteczności publicznej czy zupełnie prywatnym. Ich wygląd powinien natychmiast wywołać pragnienie, aby wypróbować i zaznać przyjemności kąpieli, a następnie zachować te chwile jako niezapomniane, ale nie sporadycznie a na codzień.

  Płytki ceramiczne ułożone w basenach zapewniają sobie bez wątpienia prawo do najwyższej atrakcyjności i atmosfery. Sprawą oczywistą jest, że płytki ceramiczne w kompleksach basenowych muszą spełniać określone kryteria i wymagania. Szczególnie w nowoczesnym aquaparku, ośrodkach wellness-spa lub spa terapii oraz basenach prywatnych, gdzie wykorzystuje się mieszaninę różnych stylów, materiałów, kształtów i rozmiarów. Fachowo wybrane kombinacje obejmujące materiały w określonej kolorystyce i formie, przynoszą nie tylko fizyczną ulgę, ale działają relaksacyjnie na psychikę człowieka pomagając ukoić rozproszony umysł.

  Ale kształt i forma to tylko finalny efekt zamierzeń projektantów. Basen dla firmy takiej jak SCHÖNOX to przede wszystkim miejsce szczególnie narażone na ryzyko występujących zagrożeń, takich jak wysokie ciśnienie wody, detergenty w postaci środków do utrzymania odpowiedniej kondycji wody i higienicznego stanu obiektu, których charakter dla materiałów budowlanych bywa bardzo agresywny. Firma SCHÖNOX mając wieloletnie doświadczenie w realizacji obiektów basenowych, przynosi dla swoich klientów doskonale dostrojony system, a gama tych produktów nosi nazwę SCHÖNOX POOL LINE. W przypadku kiedy mamy w pełni kompletne systemowe rozwiązania realizacji obiektów basenowych, współgrające ze sobą produkty, miejmy świadość, że znacznie ułatwi to pracę, skróci czas realizacji zapewniając długoterminową trwałość i długowieczność zastosowanego rozwiązania z płytek ceramicznch. Każdy systemowy produkt przyczynia się do tego, aby możliwości i funkcje basenu zostały długo zachowane.

  Przed rozpoczęciem faktycznej budowy basenu, należy odpowiedzieć na ważne pytania.
  - Czy płytki są wykonane z mozaiki szklanej, płytek kamionkowych, lub płytek ceramicznych ciągnionych?
  - Na jaką klasę naporu wodnego dany basen będzie narażony?
  - Jak wysoką odporność chemiczną basen musi uzyskać w zakresie obszarów przybasenia i prysznicowych strefach mokrych?
  - Czy zostanie zastosowany sytem ogrzewania podłogowego, lub inny płaszczyznowy system ogrzewania?
  - Czy możemy oczekiwać regularnego czyszczenia podłóg za pomocą wysokiego ciśnienia i agresywnych detergentów?
  - Jaki zostanie zastosowany system uzdatniania wody w basenie?
  - Czy będzie to basen termiczny lub z wodą słoną, czy też wodą o innej charakterystyce dodatkowych składników?

  Poprzez serię produktów SCHÖNOX POOL LINE mamy rozwiązania dla każdego rodzaju obciążenia wodą i detergentami. A z jakich elementów składa się proponowany system? Masy szpachlowe SCHÖNOX PL lub PL PLUS, hydroizolacje jednoskładnikowe SCHÖNOX 1K- DS, lub szybkowiążące dwuskładnikowe SCHÖNOX 2K-DS RAPID, klej cienkowarstwowy SCHÖNOX PFK, podłogowy TT S8, zaprawy do spoinowania SCHÖNOX CF, CJ i XR a dodatkowo wypełniacze trwaleelastyczne SCHÖNOX SMP.

  Naturalną częścią realizacji systemu basenowego powinny być prowadzone konsultacje z ekspertem technicznym SCHÖNOX. System ten, gwarantuje wtedy spełnienie wszystkich potrzeb użytkowników oraz zapewne sprosta wysokim wymaganiom ze strony inwestora.

  Produkty równocześnie spełniają wszystkie istniejące i dostępne międzynarodowe standardy i wytyczne zapewniając ich najwyższą jakość. SCHÖNOX POOL LINE POOL oferuje i zapewnia o wysokiej długotrwałej trwałości i ochronie budowanego obiektu basenowego.
  Autor: Jarosław Malczewski Dyr. Sprzedaży i Marketingu SCHÖNOX w Polsce
  Materiały: www.schonox.pl
  
  Komentarze
  Alek
  2013-12-31 10:55:22
  Jak wygląda dystrybucja? - gdzie można znaleźć ceny?
  Odpowiedz
  BASENPROF
  2013-12-31 11:05:09
  Podpowiadamy, że na stronie www.schonox.pl w zakładce Kontakt znajdują się dane kontaktowe do przedstawicieli firmy. Chyba najlepiej skontaktować się z osobą pracującą w Pana regionie i tam uzyskać potrzebne informacje. Pozdrawiamy i życzymy pomyślności w Nowym Roku.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Solanka
  Według hydrogeologii solanka jest wodą o mineralizacji ogólnej wynoszącej co najmniej 35 g/dm3. W dziedzinie zwanej balneoterapią solankę wykorzystuje się do kąpieli. Stosuje się do tej czynności wodę [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.