Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Jakość powierzchni ceramiki prasowanej na sucho SeraPool; MOSiR Nowy Sącz ul. Nadbrzeżna

2015-02-18
Higiena i bezpieczeństwo powierzchni ceramicznych

Jakość wykończenia oraz kolorystyka mają, obok oferty największy wpływ na ocenę obiektów basenowych przez użytkowników oraz gości. Przebarwienia oraz wytarta powierzchnia płytek czy odspojone od siebie elementy mogą spowodować zmniejszenie się ilości klientów.


Po pierwsze porowatość

O ile ocena wizualna jest sprawą gustu, o tyle kwestie higieny oraz bezpieczeństwa dotyczą wszystkich użytkowników w równym stopniu. Podstawowym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest porowatość powierzchni. Niestety nie jest ona widoczna gołym okiem, a w trakcie eksploatacji obiektu może sprawić wiele problemów z utrzymaniem czystości. Im wyższa porowatość, tym wyższy poziom bruczności powierzchni. Chcąc zminimalizować niebezpieczeństwo zabrudzenia, należy zwrócić uwagę, aby płytki były wykonane z najtwardszej i dzięki temu najtrwalszej ceramiki, czyli porcelany. Co więcej, porowatość powierzchni wpływa negatywnie na poziom chłonności wodą, odporność na mróz, siłę łamiącą oraz ścieranie. Niższą porowatość gwarantuje również produkcja przez prasowanie na sucho (inny typ produkcji to produkcja przez ciągnienie). Dodatkowo ten typ produkcji zapewnia lepszą jakość oraz równość powierzchni.


Antypoślizgowe, czyli bezpieczne

Jednak najważniejszym aspektem wpływającym bezpośrednio na bezpieczeństwo użytkowników jest poziom antypoślizgowości. Poziom ten powinien być mierzony dla powierzchni suchej oraz mokrej, dla stopy bosej oraz stopy obutej. Jak pokazuje doświadczenie, wysoki poziom antypoślizgowości dla stopy obutej mierzonej na powierzchni suchej zwykle nie przekłada się na bezpieczne użytkowanie na boso w przypadku mokrej posadzki. Należy również pamiętać, że niedopuszczalne jest określanie poziomu antypoślizgowości dla stopy bosej na podstawie klasy antypoślizgu badanej dla stopy obutej.

Więcej na temat antypoślizgowości tutaj:
www.basenprof.pl/artykuly/360/antyposlizgowosc-_warto_o_niej_pamietac.html


100% porcelany

Ceramika SeraPool ma w swej ofercie płytki oraz elementy wykończeniowe wykonane w 100% z porcelany technologią prasowania na sucho. Przekłada się to na twardość, trwałość oraz higieniczność rozwiązania. Co więcej, płytki antypoślizgowe SeraPool posiadają aż 4 certyfikaty antypoślizgowości, określające każdą z płytek jako bardzo bezpieczną do użytkowania.
W ofercie oprócz standardowych płytek basenowych spełniających normy międzynarodowe, w szerokiej gamie kolorystycznej znaleźć można mozaiki zarówno monokolorystyczne, jak i melanże. Dostępne są także płytki antypoślizgowe np. imitujące naturalny kamień, specjalistyczne kształtki do różnych typów rynien przelewowych oraz kratki ABS, naroża wyoblające.


Nowatorskie rozwiązanie

Firma SeraPool jako pierwsza na świecie wprowadziła na rynek profilowane kształtki pochwytowe w różnych wymiarach w zależności od grubości ściany – od 12,5 x 25 poprzez 25 x 50 do 38 x 50 cm. Minimalizują one ilość elementów między ścianą basenu a rynną przelewową typu fińskiego. W zależności od wymiarów jedna kształtka może zastąpić nawet 8 osobnych elementów, a co najbardziej istotne z punktu widzenia trwałości, eliminują konieczność użycia profilu PCV do podtrzymania kratki. Element ten jest najmniej trwałym detalem wykończenia hali basenu. Odspojone elementy są nieestetyczne oraz mogą być siedliskiem bakterii.

Autor: Natalia Sobiech, SeraPool Polska
Materiały: www.serapool.pl
Przeczytaj także: „Jaką wybrać ceramikę. Cz. 2 - rodzaje ceramiki” - www.basenprof.pl/artykuly/278/jaka_wybrac_ceramike_cz_2_-_rodzaje_ceramiki.html

zamknij

Przeczytaj także

KOMUNIKAT - dezynfekcja na pływalniach
W związku z bieżącą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w Polsce, informujemy że płyn Z-002 Alkalitix  ma działanie wirusobójcze i nadaje się do dezynfekcji wszystkich powierzchni odpornych na alkalia na [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.