Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Ostatnie komentarze:
 • 2022-08-01 15:02:45 - szczupły
  czego brakuje,żeby zacząć budowe boiska treningowego ks borek
 • 2022-07-28 13:49:00 - mag
  Dobra akcja - ludzie zbyt mało wiedzą o prawidłowym korzystaniu z wodnej rekreacji. Wchodząc na basen, czy plażę zupełnie wyłączają myślenie.
 • 2022-06-12 17:57:20 - stary zawiedziony kibic
  Pamiętam borek w trzeciej lidze trenerów mieczysława kolasę , adama wapięnnika ,władysława zaworę to były czasy . ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI. Chciałbym doczekać takich [...]

 • Wodny plac zabaw w Piernikowym Miasteczku
  Dodaj komentarz
  2
  2015-08-05
  Pierwszy w Polsce publiczny plac zabaw z mokrą i suchą strefą
  W samym centrum Starego Miasta w Toruniu został stworzony kompleks placów zabaw dla dzieci, nazwany Piernikowym Miasteczkiem. To najchętniej odwiedzany plac zabaw w mieście, ponieważ oprócz ogromnej ilości interaktywnych atrakcji, jest to kluczowe miejsce odbywania się różnorodnych imprez dla dzieci. Piernikowe Miasteczko powstało z inicjatywy Urzędu Miasta przy współpracy z Fabryką Cukierniczą „Kopernik”, a jego patronem jest Tytus de’Zoo – kultowa postać z komiksów „Tytus, Romek i Atomek” Papcia Chmiela.

  Nowo otwarte Piernikowe Miasteczko powstało w miejscu starego placu zabaw, które niegdyś było miejscem spotkań toruńskiej młodzieży, wspólnej zabawy i służyło integracji dzieci z różnych grup wiekowych. Doskonałą okazją do gruntownej modernizacji był budżet partycypacyjny, w ramach którego powstały dwa obiekty: zmodernizowany plac zabaw oraz wodny plac zabaw. Z połączenia tych dwóch inicjatyw powstało Piernikowe Miasteczko.

  Przebudowa placu zabaw obejmowała roboty rozbiórkowe, wykonanie nawierzchni placu zabaw, ciągów pieszych, niecki wodnego placu zabaw wraz z urządzeniami technologii uzdatniania wody, aż po montaż urządzeń suchego i wodnego placu zabaw, małej architektury i remontu istniejącego budynku zaplecza razem z otaczającym go terenem zielonym.

  W efekcie tych prac powstał bardzo zróżnicowany plac zabaw, który spełnia oczekiwania dzieci w różnym wieku oraz ich opiekunów. Odwiedzający mają do dyspozycji m.in. zjeżdżalnie, pole do minigolfa, szachownicę z dużymi figurami, twistera, ścianki wspinaczkowe, małą scenę, stoły z piłkarzykami, czy tzw. fabrykę piasku. Największym jednak zaskoczeniem i radością było uruchomienie strefy wodnej w tym miejskim centrum zabaw. Są w nim kubełki przelewowe i różnego rodzaju kaskady wodne. To najbardziej pożądane elementy placu zabaw w upalne dni.

  Inwestycja w modernizację placu zabaw zmieściła się w budżecie 843 tys. złotych. Władze miasta są dumne z popularności takiego centrum rekreacji dla dzieci i nie dziwi to nikogo, ponieważ jest to pierwszy w Polsce publiczny plac zabaw ze strefą suchą i wodną. Prognozuje się, że tego typu place zabaw będą zyskiwać na popularności w miastach, które dopiero planują inwestycje na rok 2016 i następne.

  Strefę wodną Piernikowego Miasteczka wybudowała Firma Mazur Sp. z o.o. Sp. k.
  Autor: Dominika Mazur
  Materiały: www.firmamazur.pl
  Przeczytaj także: „Wodny plac zabaw na toruńskiej starówce” - www.basenprof.pl/aktualnosci/576/wodny_plac_zabaw_na_torunskiej_starowce.html
  
  Komentarze
  KR
  2015-08-05 18:33:20
  to ciekawe i w miarę rozsądne cenowa rozwiązanie a czy inne miasta powielą ten pomysł czas pokaże
  Odpowiedz
  Olka
  2015-10-14 09:28:11
  Bardzo ciekawy projekt. Jestem ciekawa, jak się to sprawdzi w praktyce na przestrzeni czasu. I kolejne pytanie, jak długo będzie utrzymane w dobrym stanie... Mam nadzieję, że posłuży tak samo długo jak plac zabaw Freekids w naszej okolicy.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  WODNE PLACE ZABAW - rodzinna przygoda na wielu poziomach
  Czym są wodne place zabaw? Obecnie wodne place zabaw to centra rozrywki stanowiące najbardziej pożądane elementy funkcjonalne zarówno w strefach rekreacji wodnej, jak również w przestrzeniach będących [...]
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.