Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Artykuły - rozwiązania dla obiektówwięcej artykułów


Wodny plac zabaw w Piernikowym Miasteczku

2015-08-05
Pierwszy w Polsce publiczny plac zabaw z mokrą i suchą strefą
W samym centrum Starego Miasta w Toruniu został stworzony kompleks placów zabaw dla dzieci, nazwany Piernikowym Miasteczkiem. To najchętniej odwiedzany plac zabaw w mieście, ponieważ oprócz ogromnej ilości interaktywnych atrakcji, jest to kluczowe miejsce odbywania się różnorodnych imprez dla dzieci. Piernikowe Miasteczko powstało z inicjatywy Urzędu Miasta przy współpracy z Fabryką Cukierniczą „Kopernik”, a jego patronem jest Tytus de’Zoo – kultowa postać z komiksów „Tytus, Romek i Atomek” Papcia Chmiela.

Nowo otwarte Piernikowe Miasteczko powstało w miejscu starego placu zabaw, które niegdyś było miejscem spotkań toruńskiej młodzieży, wspólnej zabawy i służyło integracji dzieci z różnych grup wiekowych. Doskonałą okazją do gruntownej modernizacji był budżet partycypacyjny, w ramach którego powstały dwa obiekty: zmodernizowany plac zabaw oraz wodny plac zabaw. Z połączenia tych dwóch inicjatyw powstało Piernikowe Miasteczko.

Przebudowa placu zabaw obejmowała roboty rozbiórkowe, wykonanie nawierzchni placu zabaw, ciągów pieszych, niecki wodnego placu zabaw wraz z urządzeniami technologii uzdatniania wody, aż po montaż urządzeń suchego i wodnego placu zabaw, małej architektury i remontu istniejącego budynku zaplecza razem z otaczającym go terenem zielonym.

W efekcie tych prac powstał bardzo zróżnicowany plac zabaw, który spełnia oczekiwania dzieci w różnym wieku oraz ich opiekunów. Odwiedzający mają do dyspozycji m.in. zjeżdżalnie, pole do minigolfa, szachownicę z dużymi figurami, twistera, ścianki wspinaczkowe, małą scenę, stoły z piłkarzykami, czy tzw. fabrykę piasku. Największym jednak zaskoczeniem i radością było uruchomienie strefy wodnej w tym miejskim centrum zabaw. Są w nim kubełki przelewowe i różnego rodzaju kaskady wodne. To najbardziej pożądane elementy placu zabaw w upalne dni.

Inwestycja w modernizację placu zabaw zmieściła się w budżecie 843 tys. złotych. Władze miasta są dumne z popularności takiego centrum rekreacji dla dzieci i nie dziwi to nikogo, ponieważ jest to pierwszy w Polsce publiczny plac zabaw ze strefą suchą i wodną. Prognozuje się, że tego typu place zabaw będą zyskiwać na popularności w miastach, które dopiero planują inwestycje na rok 2016 i następne.

Strefę wodną Piernikowego Miasteczka wybudowała Firma Mazur Sp. z o.o. Sp. k.
Autor: Dominika Mazur
Materiały: www.firmamazur.pl
Przeczytaj także: „Wodny plac zabaw na toruńskiej starówce” - www.basenprof.pl/aktualnosci/576/wodny_plac_zabaw_na_torunskiej_starowce.html

zamknij

Przeczytaj także

Konkurs ofert w Busku-Zdroju
W Busku – Zdroju powtórnie ogłoszono przetarg na modernizację infrastruktury technicznej. W Busku – Zdroju ogłoszono przetarg na Modernizację Infrastruktury Technicznej Pływalni Miejskiej im. Stefana [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.