Rozmowy branżowe Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Academy of Pool Experts Newsletter

Baseny na świeciewięcej informacji


Ostatnie komentarze:
 • 2022-09-27 09:58:58 - LouisLoank
  Hola to all. We are excited we heard the guidance here. I’ve been poking around for this info for years and I will be sure to tell my sisters to swing by. The other day [...]
 • 2022-09-26 10:21:41 - Bożena
  Czy zatem obiekt hotelowy posiadający nieckę basenową 16m długości i najwyższą głębokość 110m będzie wymagał zatrudnienia ratownika ?
 • 2022-09-25 02:10:23 - Rexonattavempolime
  [url=]http://loveplanet.gq/[/url]

 • Foto - www.deepdivedubai
  Dodaj komentarz
  0
  2021-08-10
  Najgłębszy basen na świecie w Dubaju
  Głęboki na 60 metrów najnowszy basen w Dubaju jest zarówno najgłębszym i największym basenem na świecie, którego jedną z atrakcji jest zatopione miasto. Ta wyjątkowa atrakcja turystyczna to miejsce dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, a także laików w dziedzinie nurkowania.

  Deep Dive Dubai – to podwodna atrakcja o rekordowej głębokości 60 metrów i wypełniona 14 milionami litrów ciepłej wody, w której nowicjusze w dziedzinie nurkowania mogą spróbować swoich sił w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. Profesjonaliści natomiast mogą przesuwać swoje granice zanurzając się w świat ekscytujących i wyjątkowych możliwości nurkowania z akwalungiem czy też freedivingu – swobodnego nurkowania.


   
  Warto przy tym wspomnieć, że do czasu otwarcia basenu w Dubaju, miano najgłębszego basenu świata posiadał DEEPSPOT - obiekt mieszczący się w Polsce, oficjalnie otwarty od 21 listopada 2020r. Więcej można przeczytać tutaj: www.basenprof.pl/aktualnosci/2517/deepspot_-_najglebszy_basen_dla_nurkow_otwarty.html

  Na odwiedzających czeka szereg atrakcji. Jedną z nich jest opuszczone podwodne miasto, w którym znajduje się wiele apartamentów i zaułków, w których są poukrywane takie atrakcje jak między innymi szachownica, stół do grania w piłkarzyki, a nawet biblioteka. W tym głębionym basenie jest nawet toaleta.


   
  Rozmiar tego basenu jest ekwiwalentem sześciu basenów olimpijskich, a pomimo tak olbrzymiej głębokości obiekt jest bezpieczny. Wszyscy nurkowie są monitorowani pod kątem bezpieczeństwa na wielkich monitorach, które wyświetlają obraz z 56 podwodnych kamer obejmujących całą powierzchnie pływalni. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się profesjonalny ośrodek hiperbaryczny, który jest w pełni obsadzony, aby udzielić nurkom pomocy w razie wypadku.


   
  Istotną informacją dla zarządzających basenami może być fakt, iż woda znajdująca się w tym gigantycznym akwenie podlega wymianie i filtracji co 6 godzin. Zastosowana tam metoda filtracji wody przy użyciu sproszkowanej skały wulkanicznej została opracowana w NASA. Ponadto, znajdująca się tam woda podlega oczyszczaniu przez promieniowanie ultrafioletowe, które jest jednym z najszybszych, a zarazem największym systemem filtrującym na tamtejszych terenach. Woda jest utrzymana w temperaturze 30 stopni, aby zapewnić nurkom jak najlepsze warunki do pływania.


   
  Położony w Nad Al Sheba, Deep Dive Dubai został, stworzony dla certyfikowanych nurków, którzy chcieliby zanurzyć się w nieznane jak dotąd odmęty wody, a także początkujących, dla których dostępne będą kursy i warsztaty nurkowania na wszystkich poziomach zaawansowania. Warto wspomnieć, że wszelki potrzebny sprzęt do nurkowania jest zapewniony przez pływalnie.

  Kompleks dysponuje także w tzw. strefę suchą, w której to przez wielkie szklane okna członkowie rodziny mogą obserwować nurkujących krewnych bądź przyjaciół. Ponadto, znajduje się tam również restauracja, która może obsłużyć 80 gości, a także sklep ze sprzętem do nurkowania i pamiątkami.


   
  Jak relacjonuje dyrektor basenu, a zarazem światowej sławy nurek – Jarrod JablonskiJeżeli chodzi o projekt, Deep Dive Dubai oferuje coś absolutnie unikalnego. – Nasz zespół zrobi wszystko, aby dostarczyć gościom niezapomnianych przeżyć. Deep Dive Dubai to wyjątkowa, bezpieczna i w pełni kontrolowana przestrzeń, w której będzie można dowiedzieć się wszystkiego o nurkowaniu. Również doświadczeni nurkowie z pewnością nie będą narzekać tu na nudę – dodaje Jablonski.

  Poniżej materiał filmowy przedstawiający basen Deep Dive Dubai:
  Autor: Joanna Maląg - portal Basenprof
  Materiały: Deep Dive Dubai
  Przeczytaj także:
  „Na Kątach powstaną innowacyjne baseny oraz stadion miejski”
  - www.basenprof.pl/aktualnosci/2998/na_katach_powstana_innowacyjne_baseny_oraz_stadion_miejski.html

  „DEEPSPOT - najgłębszy basen dla nurków otwarty” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2517/deepspot_-_najglebszy_basen_dla_nurkow_otwarty.html

  „Jeden z najambitniejszych projektów basenowych w Europie” - www.basenprof.pl/artykuly/2089/jeden_z_najambitniejszych_projektow_basenowych_w_europie.html

  „Przetarg na budowę zadaszonego toru lodowego w Zakopanem” - www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2979/przetarg_na_budowe_zadaszonego_toru_lodowego_w_zakopanem.html

  „Aquanale 2021 już tuż tuż” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2983/aquanale_2021_juz_tuz_tuz.html
  
  Komentarze
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Śremska pływalnia prekursorem systemów biometrycznych w Polsce
  Śremski Sport jako jedyny obiekt w Polsce posiada zaawansowany technologiczne biometryczny ESOK. To zupełna nowość w naszym kraju. Co to jest system biometryczny? Najprościej mówiąc jest to kontrola [...]
  
  zamknij

  Polecamy firmy

  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2022. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.