Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Baseny na świeciewięcej informacji


Foto - www.deepdivedubai

2021-08-10
Najgłębszy basen na świecie w Dubaju
Głęboki na 60 metrów najnowszy basen w Dubaju jest zarówno najgłębszym i największym basenem na świecie, którego jedną z atrakcji jest zatopione miasto. Ta wyjątkowa atrakcja turystyczna to miejsce dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, a także laików w dziedzinie nurkowania.

Deep Dive Dubai – to podwodna atrakcja o rekordowej głębokości 60 metrów i wypełniona 14 milionami litrów ciepłej wody, w której nowicjusze w dziedzinie nurkowania mogą spróbować swoich sił w bezpiecznym i kontrolowanym środowisku. Profesjonaliści natomiast mogą przesuwać swoje granice zanurzając się w świat ekscytujących i wyjątkowych możliwości nurkowania z akwalungiem czy też freedivingu – swobodnego nurkowania.


 
Warto przy tym wspomnieć, że do czasu otwarcia basenu w Dubaju, miano najgłębszego basenu świata posiadał DEEPSPOT - obiekt mieszczący się w Polsce, oficjalnie otwarty od 21 listopada 2020r. Więcej można przeczytać tutaj: www.basenprof.pl/aktualnosci/2517/deepspot_-_najglebszy_basen_dla_nurkow_otwarty.html

Na odwiedzających czeka szereg atrakcji. Jedną z nich jest opuszczone podwodne miasto, w którym znajduje się wiele apartamentów i zaułków, w których są poukrywane takie atrakcje jak między innymi szachownica, stół do grania w piłkarzyki, a nawet biblioteka. W tym głębionym basenie jest nawet toaleta.


 
Rozmiar tego basenu jest ekwiwalentem sześciu basenów olimpijskich, a pomimo tak olbrzymiej głębokości obiekt jest bezpieczny. Wszyscy nurkowie są monitorowani pod kątem bezpieczeństwa na wielkich monitorach, które wyświetlają obraz z 56 podwodnych kamer obejmujących całą powierzchnie pływalni. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się profesjonalny ośrodek hiperbaryczny, który jest w pełni obsadzony, aby udzielić nurkom pomocy w razie wypadku.


 
Istotną informacją dla zarządzających basenami może być fakt, iż woda znajdująca się w tym gigantycznym akwenie podlega wymianie i filtracji co 6 godzin. Zastosowana tam metoda filtracji wody przy użyciu sproszkowanej skały wulkanicznej została opracowana w NASA. Ponadto, znajdująca się tam woda podlega oczyszczaniu przez promieniowanie ultrafioletowe, które jest jednym z najszybszych, a zarazem największym systemem filtrującym na tamtejszych terenach. Woda jest utrzymana w temperaturze 30 stopni, aby zapewnić nurkom jak najlepsze warunki do pływania.


 
Położony w Nad Al Sheba, Deep Dive Dubai został, stworzony dla certyfikowanych nurków, którzy chcieliby zanurzyć się w nieznane jak dotąd odmęty wody, a także początkujących, dla których dostępne będą kursy i warsztaty nurkowania na wszystkich poziomach zaawansowania. Warto wspomnieć, że wszelki potrzebny sprzęt do nurkowania jest zapewniony przez pływalnie.

Kompleks dysponuje także w tzw. strefę suchą, w której to przez wielkie szklane okna członkowie rodziny mogą obserwować nurkujących krewnych bądź przyjaciół. Ponadto, znajduje się tam również restauracja, która może obsłużyć 80 gości, a także sklep ze sprzętem do nurkowania i pamiątkami.


 
Jak relacjonuje dyrektor basenu, a zarazem światowej sławy nurek – Jarrod JablonskiJeżeli chodzi o projekt, Deep Dive Dubai oferuje coś absolutnie unikalnego. – Nasz zespół zrobi wszystko, aby dostarczyć gościom niezapomnianych przeżyć. Deep Dive Dubai to wyjątkowa, bezpieczna i w pełni kontrolowana przestrzeń, w której będzie można dowiedzieć się wszystkiego o nurkowaniu. Również doświadczeni nurkowie z pewnością nie będą narzekać tu na nudę – dodaje Jablonski.

Poniżej materiał filmowy przedstawiający basen Deep Dive Dubai:
Autor: Joanna Maląg - portal Basenprof
Materiały: Deep Dive Dubai
Przeczytaj także:
„Na Kątach powstaną innowacyjne baseny oraz stadion miejski”
- www.basenprof.pl/aktualnosci/2998/na_katach_powstana_innowacyjne_baseny_oraz_stadion_miejski.html

„DEEPSPOT - najgłębszy basen dla nurków otwarty” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2517/deepspot_-_najglebszy_basen_dla_nurkow_otwarty.html

„Jeden z najambitniejszych projektów basenowych w Europie” - www.basenprof.pl/artykuly/2089/jeden_z_najambitniejszych_projektow_basenowych_w_europie.html

„Przetarg na budowę zadaszonego toru lodowego w Zakopanem” - www.basenprof.pl/infrastruktura_sportowa/2979/przetarg_na_budowe_zadaszonego_toru_lodowego_w_zakopanem.html

„Aquanale 2021 już tuż tuż” - www.basenprof.pl/aktualnosci/2983/aquanale_2021_juz_tuz_tuz.html

zamknij

Przeczytaj także

Otwarcie Aquapark Zakrzów
21 czerwca odbędzie się otwarcie Aquaparku przy ul. Wilanowskiej we Wrocławiu. To już trzeci obiekt basenowy w mieście należący do Aquapark Wrocław. Już dziś 21 czerwca zostanie otwarty Aquapark przy ul. Wilanowskiej [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.