Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Baseny w Polscewięcej informacji


Termy Maltańskie

2016-01-21
Top 10 polskich Aquaparków

Liczący się w branży turystycznej magazyn Travelist przedstawił swoje propozycje Top 10 najlepszych Aquaparków w Polsce, zachęcając swoich czytelników do odwiedzenia tych miejsc. Jakie obiekty znalazły się na ich liście przedstawiamy poniżej.

Termy Maltańskie, Poznań
Największy Aquapark w Polsce i drugi co do wielkości kompleks rekreacyjno-sportowy w Europie – można tu zarówno popływać wyczynowo, jak i powygrzewać się w termalnej solance wydobywanej z głębokości 1300 m. Całość dzieli się na 2 części – sportową i rekreacyjną. Łącznie mamy do dyspozycji 9 basenów, w tym basen olimpijski, basen do skoków, basen z falami, 2 baseny geotermalne czy baseny solankowe. Najwięcej emocji wywołują jednak zjeżdżalnie, których same nazwy wiele mówią o ich charakterze – wzbogacona o efekty specjalne Czarna Dziura, Kamikadze, Tornado czy Dzika Rzeka gwarantują naprawdę solidny przypływ adrenaliny. Znajdziemy tu również zjeżdżalnię pontonową, rodzinną i wielotorową, zaś na najmłodszych czeka specjalny basen z prawdziwym statkiem pirackim.


Termy Bukovina, Bukowina Tatrzańska
Bukowina Tatrzańska również może pochwalić się jednym z najbardziej imponujących kompleksów basenowych w kraju – o czym najlepiej świadczy I miejsce w konkursie SPA Prestige Awards 2015 w kategorii „Najlepsze baseny termalne i Aquaparki”. Basenów termalnych jest tu aż 12, mają temperaturę od 28 do 36°C i leżą dosłownie u podnóża Tatr. Dodatkowo każdy zaskakuje oryginalną regionalną nazwą (jak choćby „Bulgotnik”, „Bonior basisty” czy „Łozpolono Maryna”), a mnóstwo dodatkowych atrakcji – m.in. zjeżdżalnie, sauny, grota solna czy centrum spa – sprawia, że można tu spędzić wiele długich godzin, ani przez chwilę się nie nudząc.


Aquapark Fala, Łódź
Podobno projektanci tego imponującego kompleksu wzorowali się na oranżeriach i palmiarniach, które przed laty stanowiły miejsce spotkań i centrum życia towarzyskiego. Dziś pod przeszkloną piramidą spotykają się całe rodziny – i nie mogą narzekać na brak atrakcji. To prawdziwy tropikalny ogród w środku miasta, z palmami, piaszczystą plażą, barem w karaibskim stylu i oczywiście basenami, których jest tu w sumie 7, a ich łączna powierzchnia sięga 2500 m2. Dzielą się na wewnętrzne oraz zewnętrzne i kuszą licznymi niespodziankami, jak m.in. sztuczne fale, wodospady czy rwąca rzeka. Oczywiście nie brak także zjeżdżalni – dwie największe liczą sobie 130 i 146 m długości i zostały wzbogacone o efekty multimedialne, dodatkowo zaś w sezonie działa zewnętrzna Megazjeżdżalnia Kamikaze. Po takiej dawce wrażeń pozostaje już tylko zanurzyć się w ogromnym jacuzzi w cieniu palmowych liści…


Park Wodny Jan, Darłówko
Aby pluskać się w morzu przez okrągły rok, nie musimy bynajmniej podróżować na Karaiby – wystarczy wypad do Darłówka. Jan to jedyny w Europie całoroczny park wodny z wodą morską. Wśród basenów o łącznej powierzchni ponad 1500 m2 znalazł się m.in. pełnowymiarowy basen sportowy, basen rekreacyjny i brodzik dla najmłodszych, a miłośników szybkiej jazdy bez trzymanki ucieszą zjeżdżalnie, które w sumie mają ponad 230 m długości. Nie brak również dzikiej rzeki i kilku wanien jacuzzi, przy sprzyjającej aurze można zaś wypłynąć na zewnątrz i w pełni korzystać z nadmorskiego słońca. Brakuje tylko wysokich fal. Ale przecież prawdziwe morze znajduje się zaledwie parę kroków dalej.


Terma Białka
Dawna Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to wodny raj dla całej rodziny. Dzięki innowacyjnemu podziałowi na strefę głośną i cichą każdy znajdzie to, co mu najbardziej odpowiada – można szaleć na zjeżdżalniach w tłumie dzieciaków albo odprężyć się w ciepłej, geotermalnej wodzie i podziwiać panoramę Tatr. Łącznie do dyspozycji gości jest 14 basenów wewnętrznych i zewnętrznych o temperaturze od 20 do 38°C, a także kompleks saun i jacuzzi.


Park Wodny Kraków
Ponad 800 m – tyle wynosi łączna długość zjeżdżalni w największym krytym Aquaparku w Polsce. W sumie jest ich 10, a najdłuższa spośród nich liczy sobie aż 202 m. Fani jazdy bez trzymanki będą zachwyceni. Ale gigantyczna hala na krakowskich Mistrzejowicach kryje w sobie dużo więcej. Trzy baseny rekreacyjne o powierzchni ponad 2000 m2 praktycznie na każdym kroku zaskakują hydromasażami, przeciwprądami czy fontannami, w tym jedną w kształcie – jakżeby inaczej – wawelskiego smoka. Maluchy spotkają tu sympatyczne wodne zwierzątka i postrzelają z armatek na statku pirackim, a na spragnionych nieco mocniejszych wrażeń czeka wodna ścianka wspinaczkowa. Wszyscy tęskniący do morza znajdą zaś jego namiastkę w basenie z falami. Ciekawostką jest to, że wewnątrz prawie wcale nie poczujemy zapachu chloru – woda w basenach jest ozonowana.


Aqua Park Zakopane
Zakopiański park wodny na stokach Antałówki był jednym z pierwszych miejsc w Polsce oferujących relaks w termalnym stylu. Dziś składa się z 3 basenów krytych i 1 zewnętrznego, 5 zjeżdżalni, 6 jacuzzi oraz kompleksu saun – i wciąż robi wrażenie. Szczególnie zabawa w całorocznym basenie geotermalnym z widokiem na Giewont na długo pozostanie w pamięci. A jeśli już znudzą nam się kąpiele wodne (choć o to bynajmniej niełatwo), zawsze możemy przerzucić się na te słoneczne. I z wygodnego leżaka na tarasie podziwiać panoramę najwyższych polskich gór.


Aquapark Sopot
Choć do sopockiej plaży jest stąd niewiele ponad 100 m, chętnych do kąpieli w najpopularniejszym parku wodnym w Trójmieście bynajmniej nie brakuje. Przyciąga ich nie tylko 5 basenów, w których można pluskać się przez okrągły rok (w tym jeden zewnętrzny, połączony z główną częścią kompleksu nastrojowo oświetlonym kanałem), ale też atrakcje, jakich próżno szukać w innych miejscach nad Bałtykiem. Jak choćby najdłuższa w Polsce dzika rzeka, która na długości 71 m wije się krętymi wirażami z prędkością 600 l na sekundę, a sięgająca 6 m różnica poziomów sprawia, że tylko najwięksi twardziele potrafią stawić opór prądowi. Znajdziemy tu również 3 zjeżdżalnie (w tym ekstremalną Turbo), 5 wanien z hydromasażem i grotę wodną, na milusińskich czeka zaś mokry plac zabaw.


Wrocławski Park Wodny
Tropikalny klimat, egzotyczna roślinność, mostki, groty, wodny bar – a do tego sztuczne fale o wysokości nawet 70 cm. Czyli relaks w karaibskim klimacie gwarantowany. Jednak Aquapark w stolicy Dolnego Śląska oferuje gościom dużo więcej. Ot, choćby unikalną Dziecięcą Zatokę, specjalnie przystosowaną do oswajania z wodą maluszków już od 4. miesiąca życia. Na drugim biegunie lokuje się natomiast szalona zjeżdżalnia High-Fly ze skocznią – coś dla amatorów naprawdę mocnych wrażeń. Oprócz tego znajdziemy tu jeszcze 6 innych zjeżdżalni (w tym pontonową, multimedialną oraz Magic Eye o długości blisko 190 m), „leniwą rzekę” wynoszącą pływaków na zewnątrz budynku czy zewnętrzny basen solankowy o temperaturze 32°C. O strefie saun, fitness czy wellness nawet nie wspominamy.


Panorama Morska, Jarosławiec
Rodzinny Aquapark nad samym morzem, który w niczym nie ustępuje wielkim kompleksom znanym z popularnych kurortów egipskich czy tureckich. Łączna powierzchnia lustra wody sięga 1500 m2, a wśród 4 basenów z podgrzewaną wodą i licznych atrakcji dodatkowych każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jeden z basenów (ze sztuczną rzeką, zjeżdżalniami oraz klimatyczną grotą) został niedawno zadaszony, dzięki czemu można się tu pluskać przez cały rok. Pozostałe działają tylko w sezonie, ale za to pozwalają cieszyć się wodnym relaksem w bezpośrednim kontakcie z naturą. Szczególną popularnością cieszy się ogromny basen z falą morską, zaprojektowany w ten sposób, by mogły z niego korzystać nawet małe dzieci.


Ranking na koniec 2015r. opracował portal Travelist.pl

Źródło: travelist.pl

zamknij

Przeczytaj także

ZAMKNIĘTE - Jakie zadania zaplanować dla kierownictwa, marketingu, księgowości, kas?
Zapraszamy do przeczytania kolejnego artykułu z cyklu propozycji na efektywne zaplanowanie pracy w obiektach. ZAMKNIĘTE – taki napis widzimy na drzwiach obiektów wszystkich naszych klientów. Na [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.