Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Infrastruktura sportowawięcej


















Foto - UM Łódź - Wizualizacja

2020-08-20
Łódź buduje Rudzki Klub Sportowy
Miasto Łódź otwiera oferty na przebudowę obiektu Rudzkiego Klubu Sportowego i rozpoczyna aukcję w dół - kto da mniej? Jak będzie wyglądał po remoncie i kiedy rozpoczną się prace?

- Łódź buduje Rudzki Klub Sportowy i to stało się faktem. Jeszcze w tym roku rozpoczniemy przebudowę - areny lekkoatletycznej, która będzie mam nadzieję służyła nie tylko naszym łódzkim sportowcom, ale będzie również miejscem treningowym dla gości. W dniu dzisiejszym nastąpiło otwarcie kopert, w których znalazły się wnioski o przystąpienie do licytacji. Do udziału w licytacji zgłosiło się pięć firm. Wnioski zostaną przeanalizowane - jeśli nie będzie żadnych uwag ze strony zamawiającego - wnioskodawcy zostaną zaproszeni do licytacji. Jestem przekonana, że do końca 2021 r. RKS zyska boisko lekkoatletyczne z prawdziwego zdarzenia. Nowy obiekt będzie przystosowany, by można było na nim rozgrywać m.in. biegi sprinterskie, średnie oraz z przeszkodami, skoki w dal i o tyczce, trójskok, pchnięcie kulą, rzut oszczepem, młotem oraz dyskiem
– mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi.

- To jeden z tych momentów, kiedy możemy powiedzieć, że spełniamy obietnice. Termin licytacji może zostać wyznaczony w ciągu najbliższych dni i wówczas poznamy wykonawcę, który podejmie się przebudowy Rudzkiego Klubu Sportowego. Ta nasz pierwszy przetarg w takiej formule, mam nadzieję, że sprawdzi się. Start prac budowlanych planujemy jesienią tego roku. Termin zakończenia to sierpień 2021 r.
– dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Rudzki klub wychował wielu wybitnych sportowców m.in. sprintera Marcina Krzywańskiego, olimpijczyka z Sydney oraz wielokrotnego mistrza Polski, sprinterkę Elżbietę Stachurską, olimpijkę z Moskwy. Obecnie klub reprezentują też medaliści mistrzostw świata: Sylwester Bednarek (skok wzwyż), Mateusz Borkowski (bieg na 800 metrów) oraz przede wszystkim Adam Kszczot.

- To pierwszy etap przebudowy Rudzkiego Klubu Sportowego. Chcę poinformować, że złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie budowy w kwocie 3 500 000 zł. Na ten moment nie mamy decyzji. Ale niewykluczone, że przed nami kolejny etap przebudowy obiektu
– dodaje wiceprezydent Joanna Skrzydlewska.

Jak się zmieni Rudzki Klub Sportowy?


W zakres remontu wchodzi wykonanie boiska z nawierzchni trawiastej z naturalną trawą wokół którego przewidziano bieżnię.

Bieżnia lekkoatletyczna


Wokół boiska zaprojektowano bieżnię okrężną o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi i ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich o standardowym promieniu wirażu R=36,5m. Szerokość toru wynosi 1,22+-0,01m. Na całym obwodzie przewidziano strefę bezpieczną z nawierzchni syntetycznej identycznej jak cała bieżnia. Bieżnia wraz ze wszystkimi urządzeniami lekkoatletycznymi, pasami bezpieczeństwa, rozgrzewkowa bieżnia wraz ze skocznią do skoku w dal wykonane będą z nawierzchni syntetycznej – pełny poliuretan „Full Pur” bezspoinowa, poliueratanowo-gumowa grubości min. 15 mm, nieprzepuszczalna dla wody, do użytkowania w butach z kolcami, wykonana bezpośrednio na placu budowy na podbudowie asfaltobetonowej lub betonowej. Składająca się z 3 warstw z czego górna warstwa użytkowa o grubości min. 4 mm.

Konkurencje sportowe


Skocznie do skoku w dal i trójskoku wokół zeskoczni wykonane zostaną łapacze piasku o szerokości 50 cm. Rzutnia do pchnięcia kulą – dwa stanowiska do rzutów kulą na płycie lekkoatletycznej oraz jedno stanowisko poza płytą przewidziane do rozgrzewki. Sektor rzutów długości 25m. Nawierzchnia koła do pchnięcia kulą wykonana z betonu z odwodnieniem. Skocznia do skoku o tyczce – dwie dwukierunkowe skocznie z rozbiegiem o długości 45m i 36,2m, szerokości 1,22m. Rzutnie do rzutu oszczepem – dwie rzutnie do rzutu oszczepem, sektor rzutów o długości 100 m, długość rozbiegu rzutni 33,5 m. Rzutnie do rzutu młotem i dyskiem - sektor rzutów o długości 90 m skierowany na nawierzchnie trawiastą, rów z wodą do biegu z przeszkodami o długości 3,66m+-0,02m szerokości 3,66+-0,02m i głębokości od strony przeszkody 0,5m pod powierzchnią bieżni, zeskok do skoku wzwyż.

Elementy rozgrzewkowe


Rozgrzewkowa bieżnia z zeskokiem do skoku w dal i trójskoku - długości 73,0 m szerokości toru 1,22m, koloru fioletowego lub czerwonego. Bieżnia zakończona zeskokiem do skoku w dal i trójskoku o długości 8,0m. Rozgrzewkowa rzutnia do pchnięcia kulą.

Bieżnie z urządzeniami lekkoatletycznymi będą zgodne z przepisami IAAF oraz PZLA.

Boisko trawiaste


W ramach inwestycji przewidziano również do wykonania boisko z nawierzchni trawiastej z trawa naturalną o polu gry 63 x 100 m.

Poza bramkami boisko wyposażone będzie również w tuleje do bramek osadzane w fundamencie betonowym, maszty odciągowe do siatki montowane w tulejach, siatki do bramek, chorągiewki narożne uchylne.

Na terenie objętym inwestycją znajduje się hala lekkoatletyczna, która będzie funkcjonowała przez cały okres prowadzenia robót.

Wartość inwestycji – 7 000 000 zł
Materiały: UM Łódź

zamknij

Przeczytaj także

Przygotowanie niecek ze stali nierdzewnej do sezonu letniego
Zbliżające się wakacje to ostatni dzwonek na rozpoczęcie przygotowań do kolejnego sezonu użytkowania. Dobrze wykonany serwis pozwoli nam na bezpieczne i ekonomiczne funkcjonowanie obiektu przez cały sezon a klienci będą mogli [...]

Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury Basenowej



Copyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.