Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Rozmowy branżowewięcej


Jacek Sinkiewicz - zarządzający Parkiem Wodnym Koszalin. Foto - portal Basenprof

2022-09-13
Jacek Sinkiewicz podsumowuje sezon letni w Parku Wodnym Koszalin
Sezon letni 2022 był niewątpliwie jednym z lepszych dla branży basenowej. Słoneczna pogoda i gorące temperatury zachęcały do skorzystania z oferty Aquaparków. O podsumowanie lata 2022 poprosiliśmy Jacka Sinkiewicz - zarządzającego Parkiem Wodnym Koszalin.


Joanna Maląg: Ilu odwiedzających gościło na basenach Parku Wodnego Koszalin w miesiącach letnich?


Jacek Sinkiewicz: To już 7 sezon Parku Wodnego Koszalin i tak jak pokazują statystyki, nasz obiekt i jego atrakcje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Koszalina i okolic, jak i turystów odwiedzających region. Ilość osób, które skorzystały z atrakcji Parku Wodnego Koszalin podczas sezonu letniego, z roku na rok jest większa, z czego oczywiście bardzo się cieszymy, bo to oznacza, że oferta którą przygotowaliśmy dla klientów jest atrakcyjna, a prowadzone działania reklamowe efektywne.

W czerwcu uruchomiliśmy wszystkie baseny zewnętrzne, co oznaczało dla naszych klientów otwarcie sezonu letniego. W tym roku od czerwca do końca sierpnia park wodny odwiedziło blisko 10 000 osób więcej, jak w ubiegłym sezonie. To liczba 133 895 użytkowników, co daje prawie 1 500 osób, które skorzystały z naszych atrakcji dziennie. Jest to nasz drugi po 2019 roku sezon z tak wysoką frekwencją użytkowników. Jeśli spojrzymy na statystyki w poszczególnych miesiącach, to cyfry wyglądają następująco: czerwiec 32 702, lipiec 52 065 i sierpień 49 128 osób.


Jaka grupa odwiedzających była najliczniejsza? Seniorzy, rodziny z dziećmi?


Polacy wakacje spędzają najczęściej z rodziną i to jest również widoczne na naszym obiekcie. Największą popularnością, jak co roku - tutaj nie jesteśmy zaskoczeni - cieszył się bilet rodzinny 2 + 1. Jest to pozycja w naszym cenniku, która daje możliwość skorzystania z rabatu w przypadku jednej osoby dorosłej i dwójki dzieci, lub dwóch osób dorosłych i jednego dziecka. Rozszerzeniem biletu są niewielkie dopłaty do każdego kolejnego dziecka, tak więc z tej atrakcyjnej cenowo oferty może skorzystać również wieloosobowa rodzina.


Jakie atrakcje czekały na odwiedzjących Park Wody w strefie zewnętrznej w sezonie 2022?


Nasz Aquapark ma w swojej ofercie atrakcje dla każdej grupy docelowej. W strefie rekreacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej jest ich bardzo duży wybór: poza zjeżdżalniami, gejzerami i leżankami wodnymi, rwącą rzeką, zabawkami dla maluszków, kulą wodną czy zewnętrznym placem zabaw i „dmuchańcami”, w tym roku dla uatrakcyjnienia pobytu najmłodszym, postanowiliśmy zakupić nowe piankowe zabawki. Bezpieczne i kolorowe, cieszące oko nie tylko maluchów podczas zabawy, ale również osób dorosłych, ponieważ estetyka i wykonanie zabawek jest naprawdę na wysokim poziomie. Zabawki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, więc inwestycja była strzałem w dziesiątkę.


Jakie jeszcze atrakcje cieszyły się największą popularnością?


Poza stałą ofertą i całorocznymi atrakcjami, od dwóch lat w okresie wakacyjnym zapraszamy koszalinian na naszą plażę w strefie zewnętrznej rekreacji. Klienci korzystający z tego rozwiązania mają do dyspozycji baseny zewnętrzne, zjeżdżalnie, basenik z zabawkami dla dzieci, dmuchańce i oczywiście leżaki. Ta opcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie mieszkańców Koszalina, którzy korzystają ze strefy aby móc spędzić z dziećmi czas na świeżym powietrzu, z dostępem do wszystkich atrakcji w strefie zewnętrznej. Często też obserwujemy, że przychodzą osoby dorosłe, które niekoniecznie chcą korzystać z basenów, a bardziej zależy im na relaksie, gdy przy okazji można się poopalać, poczytać książkę i po prostu odpocząć w komfortowych warunkach. W ustronnym miejscu blisko plaży ustawiona jest zakupiona w tym roku przebieralnia, a bilety do strefy można nabyć w specjalnej kasie zewnętrznej.

W tym roku uruchomiliśmy również zewnętrzną strefę masażu. Chcieliśmy dać naszym odwiedzającym łatwy dostęp do usług pielęgnacyjnych bez potrzeby wychodzenia ze strefy rekreacji i przemieszczania się korytarzami do naszego Spa. W specjalnym namiocie, ustawionym na świeżym powietrzu w zacisznym miejscu, nasi goście mogli więc skorzystać ze specjalnej oferty zabiegowej.


Czy basen cieszy się większą frekwencją w wakacje, czy podczas roku szkolnego, kiedy to szkoły prowadzą lekcje WF oraz lekcje nauki pływania?


Frekwencja w okresie wakacyjnym jest zdecydowanie wyższa. Park Wodny Koszalin ze względu na lokalizację w bliskości morza bałtyckiego, w miesiącach letnich przyciąga rzesze turystów, a także mieszkańców, którzy szczególnie polubili strefę zewnętrzną, na której jak już wcześniej wspominałem mogą spędzać czas na świeżym powietrzu z dziećmi.


Czy planowane są jakieś nowe inwestycje, którymi będą mogli się cieszyć odwiedzający koszaliński Aquapark?


Park Wodny Koszalin w najbliższym czasie planuje budowę wodnego placu zabaw w zewnętrznej strefie rekreacyjnej. Taka inwestycja to ukłon w stronę naszych najmłodszych klientów. W chwili obecnej wymieniamy system kasowy ESOK, co pozwoli nam przygotować lepszą ofertę sprzedaży online, a naszym klientom pozwoli na wygodniejsze korzystanie z naszego obiektu.

Dziękuję za rozmowę.
Autor: Joanna Maląg - portal Basenprof
Przeczytaj także:
„Rozmowa z Dariuszem Białkowskim z Astoria Bydgoszcz”
- www.basenprof.pl/rozmowy/3371/rozmowa_z_dariuszem_bialkowskim_z_astoria_bydgoszcz.html

„Rozmowa z Arturem Juszczakiem - Prezesem Chełmskiego Parku Wodnego o nowych inwestycjach” - www.basenprof.pl/rozmowy/3364/rozmowa_z_arturem_juszczakiem_-_prezesem_chelmskiego_parku_wodnego_o_nowych_inwestycjach.html

„Rekordowy rok na wrocławskich basenach i kąpieliskach” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3368/rekordowy_rok_na_wroclawskich_basenach_i_kapieliskach.html

„Udany sezon na katowickich kąpieliskach” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3366/udany_sezon_na_katowickich_kapieliskach.html

„Tłumy odwiedzających na odkrytych basenach w Rzeszowie” - www.basenprof.pl/aktualnosci/3363/tlumy_odwiedzajacych_na_odkrytych_basenach_w_rzeszowie.html

zamknij

Przeczytaj także

Kolejny Aquapark we Wrocławiu
We Wrocławiu powstanie kolejny Aquapark. Będzie to już czwarty Aquapark w mieście. Kolejny Aquapark we Wrocławiu powstanie na Lipie Wrocławskiej. Jest to najbardziej rozwijające się osiedle w Mieście. Inwestycja [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.