Kapsuła Spa – alternatywny pomysł dla mniejszych obiektów
Napisz o swoim obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę Zapisz się na newsletter Rozmawiaj na forum

Sauny - Artykuływięcej artykułów
Ostatnie posty na forum:

windy dla niepełnosprawnych - wysłana przez alicja90
Cytat: malwina w 25 Maj 2018, 12:01:09formalnościami zwykle się nie zajmują, ale na pewno udzielają koniecznych informacji, jeśl...
вакансии очистные сооружения - wysłana przez TVPElDetry
Завод емкостного оборудования ТВП делает резервуары для очистных сооружений на собственной индустриальной базе в Нашей страны. Р...
Okna basenowe - wysłana przez Aqua Technology
Dzień dobry, Oferujemy kompleksowe wykonanie i montaż podwodnych okien basenowych, przezroczystych ścian, dna basenu. Realizacje...
odkurzacz basenowy - wypożyczenie - wysłana przez Patryk
Szczerze mówiąc nie spotkałem się. Ale warto poszukać dystrybutorów, w tym okresie mają często jakieś promocje.
Okładzina - wodny plac zabaw - wysłana przez Adam
Ciekawe rozwiązanie na firma Polifun Garden z Katowic, ale cen nie znam. Pozdrowienia
Ostatnie komentarze:
 • 2018-08-18 16:24:45 - Wojtas65
  Witam. Wyjechałem tydzień temu na urlop. zrobiłem wszystkie pomiary tak jak być powinno. wczoraj wróciłem i zrobiłem pomiary. Ph ma kolor na mierniku biały i nie wiem czy [...]
 • 2018-08-18 13:47:24 - Elach
  Wykonałam w basenie ogrodowym chlor szok, woda zrobiła się lekko mleczna. Co to oznacza i jak przywrócić klarowność wody?
 • 2018-08-04 12:53:08 - Ola
  Również przesadziłam z uloscią chloru w basenie ogrodowym. Badanie tabletką DPD1 pokazuje, że chloru jest prawie 3 mg/l !!! Dziwne to jest bo woda nawet lekko nie śmierdzi [...]

 • Foto www.basenprof.pl
  Dodaj komentarz
  6
  2016-09-21
  Kapsuła Spa – alternatywny pomysł dla mniejszych obiektów
  Kapsuła Spa zwana też „kapsułą piękna” to ciekawe wielofunkcyjne urządzenie, które śmiało można polecać małym obiektom, które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę o zupełnie nowy segment. Takie małe Day Spa świetnie sprawdzi się w mniejszych miejscowościach, których mieszkańcy nie mają możliwości skorzystać z relaksu w ośrodku Spa & Wellness.

  Oczywiście kapsuła świetnie sprawdzi się także w dużych Aquaparkach i hotelach jako dodatek do bogatej oferty odnowy biologicznej.

  Zalety kapsuły mogłam sprawdzić osobiście w jednym z Aquaparków na Pomorzu, który urządzenie zakupił niedawno i obecnie szkoli personel zabiegowy. Istotną informacją jest fakt, że do obsługi kapsuły nie potrzeba specjalnie wykwalifikowanych pracowników – mogą to być np. dwie wybrane osoby z działu obsługi klienta, które takie zabiegi będą wykonywać na zmiany, dzieląc dotychczasowe obowiązki z nowymi.

  Osoby te muszą przejść jednak specjalistyczne przeszkolenie aby nauczyć się wykonywania wybranych zabiegów. Takie szkolenie trwa np. kilka godzin przy nauce dwóch podstawowych zabiegów. Aby pracownice nabrały wprawy, przed otwarciem gabinetu Spa powinny ćwiczyć na sobie oraz innych pracownikach obiektu. Po części praktycznej mogą samodzielnie stanąć do pracy w gabinecie.

  Powszechną praktyką w hotelowych Spa jest dwufazowe wynagrodzenie pracowników – oprócz podstawowej pensji osoby wykonujące zabiegi otrzymują także określony procent od każdego z nich. Powoduje to dużo większą motywację zarówno do jak najlepszego wykonywania zabiegów, jak i zachęcania klientów do ponownego przyjścia a także promowania oferty na zewnątrz, co przekłada się na większą sprzedaż w dziale Spa. Taki system można z powodzeniem wprowadzić także na pływalniach.

  Urządzenie kosztuje kilkadziesiąt tysięcy zł i aby inwestycja zaczęła się zwracać już na samym początku należy precyzyjnie zaplanować marketing dla tej usługi. Z pomocą przyjdzie nam producent, który udostępnia know - how dla swojego produktu, jednak to obiekt musi określić swoją grupę docelową oraz kanały dystrybucyjne, którymi będzie przepływać informacja. Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiedni dobór zabiegów a także opis uwidaczniający korzyści dla potencjalnych klientów.

  Przy doborze zabiegów należy kierować się cyklicznością, tzn. oferta powinna być skonstruowana tak, aby ten sam klient powrócił w najbliższym czasie po inną usługę z oferty Spa. Przykład: jeżeli oferta zawiera na początek dwa zabiegi głęboko złuszczająco-oczyszczający oraz pilingująco-nawilżający to nie dajemy klientowi szansy aby zadowolony powrócił do nas po tygodniu na kolejny, bo nie ma sensu poddawać się w tak krótkim czasie podobnym zabiegom. Dlatego warto wprowadzić do oferty zróżnicowane zabiegi i zachęcać klienta, żeby za kilka dni odwiedził gabinet na np. zabieg nawadniający, lub ujędrniający  jako kontynuację rozpoczętej kuracji. Dodatkowo obiekt może prowadzić sprzedaż profesjonalnych kosmetyków Spa, które polecane/sprzedawane są przez osoby wykonujące zabiegi.

  Kapsuła to jak wspomniałam urządzenie wielofunkcyjne dzięki któremu otrzymujemy wiele możliwości wykonywania zabiegów terapeutycznych oraz wellness (kosmetycznych/estetycznych) i tak naprawdę tylko od kreatywności menedżera Spa zależy co obiekt zaoferuje klientom.

  Kapsuła posiada funkcje takie jak:
  •  sauna Infrared
  •  sauna parowa
  •  prysznic Vichy
  •  masaż wibracyjny
  •  system aromaterapii
  •  system koloroterapii
  •  system muzykoterapii.

  Gabinet do zabiegów wellness wymaga jednego pomieszczenia, w którym umiejscowiona jest kapsuła oraz niedużej łazienki z natryskiem. Kapsuła powinna stać po środku gabinetu, ponieważ osoba wykonująca zabieg musi mieć do niej dostęp z każdej strony. W pomieszczeniu powinna być także umywalka oraz komoda/szafa na ręczniki, kosmetyki i przybory potrzebne do wykonywania zabiegów. Pomieszczenie powinno posiadać zmywalną antypoślizgową posadzkę a przy kapsule warto dodać odpływy. Oświetlenie podczas zabiegów powinno być przyciemnione aby stworzyć odpowiedni nastrój.

  W łazience powinna znajdować się toaleta oraz kabina prysznicowa z dużym odpływem, ponieważ niektóre preparaty – takie jak np. glinka mogą zapychać zbyt mały otwór wylotowy. Warto pomyśleć o miejscu na półkę i wieszak na ubrania, ponieważ klient do zabiegu musi się rozebrać. Klientom udostępnione powinny być jednorazowe klapki oraz majtki a także ręczniki – takie akcesoria dostępne są w ofercie producentów specjalistycznych kosmetyków do zabiegów Spa.
  Autor: Diana Sinkiewicz – portal Basenprof
  
  Komentarze
  Magda
  2016-09-21 13:32:10
  ciekawa rzecz, warto wykorzystać
  Odpowiedz
  Tomek
  2016-09-27 12:22:37
  Czy do takiego urządzenia są potrzebne jakieś specjalne podłączenia ? Bo jak rozumiem konieczny jest prąd, woda i odpływ.
  Odpowiedz
  Portal Basenprof
  2016-09-28 20:15:47
  Panie Tomku, oprócz podanych przez Pana standardowych podłączeń nic więcej nie jest konieczne. Pozdrawiamy
  Odpowiedz
  Tomek
  2016-09-28 21:10:02
  Dziękuję za informacje
  Odpowiedz
  Anna
  2018-02-12 12:29:35
  Gdzie można kupić taką kapsułę i jaki koszt?
  Odpowiedz
  Portal Basenprof
  2018-02-13 14:10:24
  Proszę skontaktować się z firmą Meden-Inmed. Pozdrawiamy serdecznie.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Forum Infrastruktury Sportowej SPORT INVEST już w maju
  Zdobywaj nowych klientów – inwestuj w sport i rekreację! Każdy kto myśli o utrzymaniu stałych i zdobyciu nowych klientów i planuje budowę bądź modernizację ośrodka sportowego, pływalni, hotelu, [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2018. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.