Napisz o obiekcie Napisz o wydarzeniu Dodaj firmę TV Basenprof Newsletter Rozmawiaj na forum

Sauny - Artykuływięcej artykułów
Ostatnie posty na forum:

купить телеинспекцию для канализации - wysłana przez Davidbal
milf girlfriend camera http://londonqualificationsonline.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=besthotcamgirlsbar.com free adul...
chinese herbalism - wysłana przez ArthurAmope
natural reflux remedies  https://www.bizcommunity.com/Profile/acheterphentermine37.5mgen  equine herbal supplements
Pnademic info expert - wysłana przez Davidbal
live amateur webcams http://www.ashukindvor.ru/forum/away.php?s=https://besthotcamgirlsbar.com best cam sites to make money free...
Ruszyliśmy - wysłana przez MatthewlaG
adult sex cams free hot hidden cam sex amature teen webcam 08. jasmin sex cams free gay webcams hidden camera girls nude. japane...
Ostatnie komentarze:
 • 2020-12-03 11:15:16 - Sylwek
  Ogromne gratulacje!!! Miejmy nadzieję, że za rok będzie nominowanych więcej firm z naszej branży.
 • 2020-10-26 13:34:00 - Karl
  Baseny muszą być otwarte, tak jak wszystkie inne gałęzie gospodarki, bo inaczej nie będziemy mieć do czego wracać.
 • 2020-10-17 10:01:47 - Portal Basenprof
  Z zakazu wyłączone są tylko wybrane działania a nie wszystkie baseny, ale zgadzamy się, że zapisy nie są do końca jasne, dlatego zwróciliśmy się do legislatora o jasną [...]

 • Foto www.basenprof.pl
  Dodaj komentarz
  6
  2016-09-21
  Kapsuła Spa – alternatywny pomysł dla mniejszych obiektów
  Kapsuła Spa zwana też „kapsułą piękna” to ciekawe wielofunkcyjne urządzenie, które śmiało można polecać małym obiektom, które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę o zupełnie nowy segment. Takie małe Day Spa świetnie sprawdzi się w mniejszych miejscowościach, których mieszkańcy nie mają możliwości skorzystać z relaksu w ośrodku Spa & Wellness.

  Oczywiście kapsuła świetnie sprawdzi się także w dużych Aquaparkach i hotelach jako dodatek do bogatej oferty odnowy biologicznej.

  Zalety kapsuły mogłam sprawdzić osobiście w jednym z Aquaparków na Pomorzu, który urządzenie zakupił niedawno i obecnie szkoli personel zabiegowy. Istotną informacją jest fakt, że do obsługi kapsuły nie potrzeba specjalnie wykwalifikowanych pracowników – mogą to być np. dwie wybrane osoby z działu obsługi klienta, które takie zabiegi będą wykonywać na zmiany, dzieląc dotychczasowe obowiązki z nowymi.

  Osoby te muszą przejść jednak specjalistyczne przeszkolenie aby nauczyć się wykonywania wybranych zabiegów. Takie szkolenie trwa np. kilka godzin przy nauce dwóch podstawowych zabiegów. Aby pracownice nabrały wprawy, przed otwarciem gabinetu Spa powinny ćwiczyć na sobie oraz innych pracownikach obiektu. Po części praktycznej mogą samodzielnie stanąć do pracy w gabinecie.

  Powszechną praktyką w hotelowych Spa jest dwufazowe wynagrodzenie pracowników – oprócz podstawowej pensji osoby wykonujące zabiegi otrzymują także określony procent od każdego z nich. Powoduje to dużo większą motywację zarówno do jak najlepszego wykonywania zabiegów, jak i zachęcania klientów do ponownego przyjścia a także promowania oferty na zewnątrz, co przekłada się na większą sprzedaż w dziale Spa. Taki system można z powodzeniem wprowadzić także na pływalniach.

  Urządzenie kosztuje kilkadziesiąt tysięcy zł i aby inwestycja zaczęła się zwracać już na samym początku należy precyzyjnie zaplanować marketing dla tej usługi. Z pomocą przyjdzie nam producent, który udostępnia know - how dla swojego produktu, jednak to obiekt musi określić swoją grupę docelową oraz kanały dystrybucyjne, którymi będzie przepływać informacja. Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiedni dobór zabiegów a także opis uwidaczniający korzyści dla potencjalnych klientów.

  Przy doborze zabiegów należy kierować się cyklicznością, tzn. oferta powinna być skonstruowana tak, aby ten sam klient powrócił w najbliższym czasie po inną usługę z oferty Spa. Przykład: jeżeli oferta zawiera na początek dwa zabiegi głęboko złuszczająco-oczyszczający oraz pilingująco-nawilżający to nie dajemy klientowi szansy aby zadowolony powrócił do nas po tygodniu na kolejny, bo nie ma sensu poddawać się w tak krótkim czasie podobnym zabiegom. Dlatego warto wprowadzić do oferty zróżnicowane zabiegi i zachęcać klienta, żeby za kilka dni odwiedził gabinet na np. zabieg nawadniający, lub ujędrniający  jako kontynuację rozpoczętej kuracji. Dodatkowo obiekt może prowadzić sprzedaż profesjonalnych kosmetyków Spa, które polecane/sprzedawane są przez osoby wykonujące zabiegi.

  Kapsuła to jak wspomniałam urządzenie wielofunkcyjne dzięki któremu otrzymujemy wiele możliwości wykonywania zabiegów terapeutycznych oraz wellness (kosmetycznych/estetycznych) i tak naprawdę tylko od kreatywności menedżera Spa zależy co obiekt zaoferuje klientom.

  Kapsuła posiada funkcje takie jak:
  •  sauna Infrared
  •  sauna parowa
  •  prysznic Vichy
  •  masaż wibracyjny
  •  system aromaterapii
  •  system koloroterapii
  •  system muzykoterapii.

  Gabinet do zabiegów wellness wymaga jednego pomieszczenia, w którym umiejscowiona jest kapsuła oraz niedużej łazienki z natryskiem. Kapsuła powinna stać po środku gabinetu, ponieważ osoba wykonująca zabieg musi mieć do niej dostęp z każdej strony. W pomieszczeniu powinna być także umywalka oraz komoda/szafa na ręczniki, kosmetyki i przybory potrzebne do wykonywania zabiegów. Pomieszczenie powinno posiadać zmywalną antypoślizgową posadzkę a przy kapsule warto dodać odpływy. Oświetlenie podczas zabiegów powinno być przyciemnione aby stworzyć odpowiedni nastrój.

  W łazience powinna znajdować się toaleta oraz kabina prysznicowa z dużym odpływem, ponieważ niektóre preparaty – takie jak np. glinka mogą zapychać zbyt mały otwór wylotowy. Warto pomyśleć o miejscu na półkę i wieszak na ubrania, ponieważ klient do zabiegu musi się rozebrać. Klientom udostępnione powinny być jednorazowe klapki oraz majtki a także ręczniki – takie akcesoria dostępne są w ofercie producentów specjalistycznych kosmetyków do zabiegów Spa.
  Autor: Diana Sinkiewicz – portal Basenprof
  
  Komentarze
  Magda
  2016-09-21 13:32:10
  ciekawa rzecz, warto wykorzystać
  Odpowiedz
  Tomek
  2016-09-27 12:22:37
  Czy do takiego urządzenia są potrzebne jakieś specjalne podłączenia ? Bo jak rozumiem konieczny jest prąd, woda i odpływ.
  Odpowiedz
  Portal Basenprof
  2016-09-28 20:15:47
  Panie Tomku, oprócz podanych przez Pana standardowych podłączeń nic więcej nie jest konieczne. Pozdrawiamy
  Odpowiedz
  Tomek
  2016-09-28 21:10:02
  Dziękuję za informacje
  Odpowiedz
  Anna
  2018-02-12 12:29:35
  Gdzie można kupić taką kapsułę i jaki koszt?
  Odpowiedz
  Portal Basenprof
  2018-02-13 14:10:24
  Proszę skontaktować się z firmą Meden-Inmed. Pozdrawiamy serdecznie.
  Odpowiedz
  
  zamknij

  Przeczytaj także

  Jak zaoszczędzić na utrzymaniu hotelowego basenu?
  Aby znacząco ograniczyć koszty eksploatacji hotelowego basenu (o co najmniej 60 %), proponujemy unikalne i pierwsze na polskim rynku pompy inwerterowe VSP. Oprócz znacznych oszczędności atutem jest także szybki zwrot [...]
  
  Partnerzy  Copyrigth Basenprof © 2012-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.