Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof
Aktualnościwięcej aktualności


Foto www.basenprof.pl

2019-12-13
II Konferencja HOTEL SPA&POOL za nami
4 grudnia br. w kołobrzeskim hotelu Ikar Plaza odbyła się kolejna edycja Konferencji HOTEL SPA&POOL. Jak w roku ubiegłym, tematem przewodnim były rozwiązania dla hotelowych stref Spa&Wellness.
HOTEL SPA & POOL to jedyne takie spotkanie w branży – w całości dedykowane strefom Spa. Organizatorem wydarzenia jest portal Basenprof.Podczas spotkania przedstawiono wiele ciekawych rozwiązań na poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty hotelowych stref Spa, mówiono o znacznych oszczędnościach w eksploatacji, zastosowaniu nowych technologii,  procedurach i utrzymaniu czystości w strefach basenowych i in.

Nasi prelegenci przedstawili także rozwiązania związane z inwestycją i rentownością stref saunowych, a także na organizację i zarządzanie m.in. jak podejmować ważne decyzje biznesowe w Spa i nie stracić z oczu człowieka?


Jak zawsze, duże zainteresowanie wzbudził panel szkoleniowy związany z ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Szkolenie poprowadziła ekspertka ds. ratownictwa wodnego i biegły sądowy w zakresie wypadków w strefach wodnych.


Poza odbywającą się na sali konferencyjnej częścią merytoryczną, uczestnicy mogli porozmawiać ze specjalistami przy przygotowanych stanowiskach konsultacyjnych, które tak jak w poprzedniej edycji cieszyły się dużą popularnością.O czym rozmawialiśmy podczas II Konferencji HOTEL SPA & POOL:
W ramach ACADEMY OF POOL EXPERTS – podnoszenie kompetencji zawodowych pracowników i kadry menedżerskiej branży Spa&Pool
odbyły się trzy prelekcje:
 • Zarządzanie strefami Spa - Jak podejmować ważne decyzje biznesowe w Spa i nie stracić z oczu człowieka? Organizacja pracy i menu Spa, oprawa zabiegów, komunikacja z klientem i zespołem na podstawie doświadczeń w hotelach i obiektach rekreacyjnych w Polsce i na świecie.
 • Specjalistyczne plany utrzymania czystości w strefie Spa hotelu – panaceum na zwiększenie efektywności pracy służby sprzątającej, zapewnienie bezpieczeństwa i zwiększenie komfortu hotelowych gości, a także na zoptymalizowanie kosztów generowanych w niezbędnym procesie utrzymania higieny.
 • Bezpieczeństwo Gości w strefie basenowej w świetle przepisów o ratownictwie wodnym - Jak zorganizować bezpieczeństwo w strefie basenowej? Na czym polega audyt bezpieczeństwa i jak go przeprowadzić? Jak zabezpieczyć się w razie wypadku/utonięcia? Jak ustrzec się przed odpowiedzialnością i konsekwencjami karnymi? – case study przedstawiła biegła sądowa w zakresie wypadków w strefach wodnych.

To, co z pewnością ucieszyło menedżerów hoteli, to informacje przedstawione przez Redaktor Naczelną portalu Basenprof nt. możliwości uzyskania dofinansowania UE do inwestycji związanych np. z audytem i dostosowaniem obiektu do przepisów o bezpieczeństwie na obszarach wodnych, szkoleniem, opracowaniem procedur, harmonogramów i planów higieny dla służb sprzątających i osób odpowiedzialnych za strefę Spa, czy organizacją strefy zabiegowej, a także szereg innych tematów szkoleniowo-doradczych. Specjaliści portalu Basenprof udzielali szczegółowych informacji związanych z tą tematyką.
 • Inwestycja w sauny – rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego hotelu. Nowości, światowe trendy i ciekawe rozwiązania związane z infrastrukturą saunariów (jedną z ciekawostek była „sauna w szafie”, czyli nowy projekt, który wzbudził ogromne zainteresowanie uczestników konferencji) przedstawił przedstawiciel firmy SZYMKOWSKI SPA – KLAFS Polska.

  www.klafs.com
  Zobacz więcej...
 • Optymalizacja kosztów związanych z technologią basenową. Oprócz opłacalności dla hotelu i większego komfortu gości, bardzo istotna jest obecnie ochrona środowiska – dzięki przedstawionym rozwiązaniom obiekt zdecydowanie wpisze się w trend, który wyróżni go na tle konkurencji i pozwoli na szeroką promocję w mediach (o takich inwestycjach się mówi!). O uzyskaniu krystalicznie czystej wody i znacznych oszczędnościach w uzdatnianiu wody basenowej opowiedział przedstawiciel firmy ANCHEM Sp. z o.o.

  www.anchem.eu
  Zobacz więcej...
 • Wzbogacanie wnętrz o sztukę użytkową - zjeżdżalnie stalowe do każdego wnętrza. Światowy trend to zjeżdżalnie ze stali, których synonimem jest flow, radość, przyjemność i zabawa – dla ludzi bez względu na wiek. Korporacje, centra handlowe, a teraz także hotele na całym świecie inwestują w oryginalną użytkową architekturę, która cieszy i bawi swoich gości. Uczestnicy konferencji zapoznali się z prezentacją przygotowaną przez firmę OSOM Group na temat tego, jak wzbogacić wnętrze hotelu w tą nowatorską architekturę.

  www.zjezdzalnie-stalowe.pl
  Zobacz więcej...
 • Jak uatrakcyjnić ofertę hotelową pod kątem najmłodszych gości? Jak korzystnie zainwestować w wodną infrastrukturę? Jakie urządzenia wybrać aby uatrakcyjnić pobyt w hotelu gościom? – na te pytania odpowiadali przedstawiciele firmy POL-GLASS Sp. z o.o.

  www.pol-glass.com
  Zobacz więcej...
 • Saunaria też mogą na siebie zarabiać – Jak zwiększyć przychody z saunariów? Jak nimi zarządzać i jak wyszkolić na miejscu profesjonalnych saunamistrzów? Rytuał saunowy w Twoim SPA - o zarządzaniu i prowadzeniu stref saunowych opowiadał przedstawiciel firmy BASSAU Sp. z o.o.

  www.bassau.pl
  Zobacz więcej...
 • Kompaktowy basen hotelowy – innowacyjna technologia. Najnowsze technologie, trwałość, estetyka, oszczędności, i brak ograniczeń przestrzennych. Innowacyjna niedostępna dotąd technologia, która pozwala na przenoszenie niecek i wanien spa w dowolne miejsca hotelu i przestrzeni zewnętrznych – teraz inwestycja w wodną infrastrukturę możliwa jest dla każdego obiektu. O możliwościach jakie dają innowacyjne baseny kompaktowe opowiadał przedstawiciel firmy LEPSOD Sp. z o.o.

  www.lepsod.com
  Zobacz więcej...
 • Woda w basenie musi mieć odpowiednie parametry – w jaki sposób natychmiast reagować na złe parametry wody i jakie rozwiązania należy zastosować, o systemie TIX – zwalczanie chloroformu ∑THM i chloru związanego opowiadali przedstawiciele firmy GOTIX Sp. z o.o.

  www.gotix.pl
  Zobacz więcej...
 • Urządzenia dla Medical Spa & Wellness – szerokie rozwiązania produktowe dla branży Spa&Wellness, doradztwo w inwestycjach związanych z doborem urządzeń rehabilitacyjnych i zabiegowych, nowości i optymalizacja dla stref zabiegowych - firma MEDEN INMED Sp. z o.o.

  www.meden.com.pl
  Zobacz więcej...
 • Firma POLOR Sp. z o.o. - jeden z liderów krajowego rynku maszyn czyszczących, wyłączny przedstawiciel w Polsce firmy Numatic International, a także profesjonalnych środków czyszczących Kleen-Purgatis przedstawił ofertę zawierającą rozwiązania do kompleksowego sprzątania obiektów hotelowych.

  www.polor.pl
  Zobacz więcej...
 • Informatyka dla obiektów rekreacyjnych i sportowych – systemy, aplikacje, sterowanie, wyposażenie szatni w strefie Spa i fitness, czyli kompleksowe wsparcie sprzedaży usług stref Spa.

  www.fitnet.pl
  Zobacz więcej...
 • Zastosowanie ekspresów kapsułowych dla podwyższenia standardu usług hotelowych – KAWASYSTEM.PL

  www.kawasystem.pl
 • Technologia akrylowa w bardzo kreatywny sposób stosowana w basenach i strefach Spa.
  Idealna przezroczystość, brak widocznych łączeń oraz możliwości termoformowania tworzą idealne tworzywo dla najbardziej wymagających projektów. Dzięki takim zastosowaniom, obiekty mogą znacznie wyróżnić się na konkurencyjnym rynku. FORMA FABRICA Sp. z o.o. przedstawiła swoje realizacje, m.in. najnowszą jaką jest budowa najgłębszego przeźroczystego basenu w powstającym mega przedsięwzięciu jakim jest Park Of Poland pod Mszczonowem (największy Aquapark w Europie wschodniej).

  www.formafabrica.pl
  Zobacz więcej...
 • Firma HAKO jest producentem szerokiej gamy maszyn czyszczących do stosowania na różnych powierzchniach i do wszelkich rodzajów zabrudzeń. Oferta Hako obejmuje najwyższej klasy, niezawodne szorowarki automatyczne, bezpyłowe zamiatarki przemysłowe, odkurzacze, polerki i wiele innych urządzeń.

  www.hako.pl
  Zobacz więcej...Organizator: Portal branży basenowej BasenprofMateriały z II Konferencji HOTEL SPA&POOL:

www.basenprof.pl/pliki/2083.zip
Autor: Jowita Kuzioła - portal Basenprof

zamknij

Przeczytaj także

WODNE PLACE ZABAW - rodzinna przygoda na wielu poziomach
Czym są wodne place zabaw? Obecnie wodne place zabaw to centra rozrywki stanowiące najbardziej pożądane elementy funkcjonalne zarówno w strefach rekreacji wodnej, jak również w przestrzeniach będących [...]

zamknij

Polecamy firmy


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.