Rozmowy branżowe Konferencje Academy of Pool Experts Dodaj firmę Newsletter TV Basenprof

Ludzie branżywięcej

Andrzej Pirek
5 pytań do Andrzeja Pirek - Prezesa Zarządu Aqua Park Łódź Sp. z o.o.
Jak długo jest Pan związany z branżą basenową?
Od marca 2017 roku, a więc przeszło 4 lata.
Jaka jest wg Pana optymalna ilość basenów w Polsce?
Ilość basenów w Polsce z uwagi na horrendalną liczbę utonięć jest zdecydowanie za mała, baseny powinny być nawet w najmniejszych gminach.
Czego brakuje na polskich basenach w porównaniu do rynku zagranicznego?
Brakuje nam dobrej pogody. A bardziej poważnie - potrzebna jest zmiana paradygmatu, co do zasady, że ratownik ma czuwać i być odpowiedzialnym za bezpieczeństwo korzystających z basenów podobnie jak u naszego zachodniego sąsiada. Kolejną kwestią jest zmiana sposobu pobierania próbek wody przez Sanepid. Próbki powinny być pobierane przed otwarciem obiektu, najlepiej z instalacji zasilającej nieckę, a nie z niecki, w trakcie pracy, kiedy obok są klienci.
Aquapark Fala prężnie działa od wielu lat. Co Pana zdaniem składa się na dobre funkcjonowanie dużego obiektu wodnego?
Aqua Park Łódź Sp z o.o działa od 2008 r. jako kontynuacja kąpieliska FALA z lat 80 XX wieku. Generalnie na każdym basenie i w każdym Aquaparku powinno być: czysto, jasno, ciepło, bezpiecznie i ceny adekwatne do oferty.
Jakie są najbliższe plany rozwojowe łódzkiego Aquaparku Fala?
W związku z pandemią (nikt nie wie czy znowu zostaniemy zamknięci) plany są wariantowe. Generalnie Spółka posiada zatwierdzony przez Zgromadzenie Wspólników Wieloletni Plan Inwestycyjny na lata 2020-2040. Plan ten z uwagi na niepewność sytuacji, będzie korygowany pod koniec października 2021 roku. W tym roku zbudowaliśmy basen solankowy (z solanką z Ciechocinka) oraz dwie wanny jacuzzi z solankami kłodawską i borowinową. Od maja 2021 roku mamy również nowy ESOK firmy TTSoft. W 2022 roku planujemy wykonanie wodnego zewnętrznego placu zabaw dla dzieci.


Konferencja Hotel Spa Baseny i Saunaria


Academy od Pool Experts


Agencja Rozwoju Infrastruktury BasenowejCopyrigth Basenprof © 2012-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, rozpowszechnianie bez zgody Wydawcy zabronione.